Výhody hliníkových oplotení – moderný dizajn šitý na mieru vášmu domu

30. januára 2023, topblogger, Domácnosť

Plot je vstupnou bránou k nášmu domovu, preto je dôležité, aby robil na prichádzajúcich dobrý dojem hneď na prvý pohľad. Pozrite sa s nami bližšie na výhody hliníkového oplotenia, ktoré sa stáva čoraz populárnejšou voľbou.

Prečo práve hliníkové oplotenie?

V súčasnosti je hliník veľmi moderný materiál, ktorý často využívame kvôli jeho pevnosti a ľahkej tvarovateľnosti. Hliníkový plot má však aj ďalšie výhody, je bezúdržbový a dobre odoláva poveternostným podmienkam, neničí ho teda ani sneh ani dážď. Okrem toho má aj nasledujúce benefity.

Nadčasový a univerzálny vzhľad

Hliníkové oplotenie si môžete dokonale prispôsobiť fasáde svojho domu, pretože je dostupné vo veľkom množstve dizajnov a farieb, ktoré môžete rôzne kombinovať. 

Alumax-ploty.sk | Hliníková brána

Jednoduchá, až minimálna údržba

Na rozdiel od kamenných murovaných plotov, alebo drevených plotov, ktoré je potrebné často opravovať a natierať, je hliníkové oplotenie jednoduché na údržbu. Stačí ho raz za čas umyť od hrubých nečistôt. Nenáročná údržba vám ušetrí drahocenný čas a v konečnom dôsledku aj peniaze. 

Vysoká odolnosť proti poveternostným podmienkam

Žijeme v oblasti, kde sa striedajú štyri ročné obdobia, preto si oplotenie musí poradiť aj s dažďom, snehom a vyššími teplotami. Hliník prirodzene odoláva korózii, preto je ideálnym materiálom.

Hliníkové ploty na celý život

Hliníkové oplotenie má nižšiu hmotnosť ako napríklad oceľové ploty, čo je zárukou odolnosti voči deformácii, ku ktorej prirodzene dochádza počas dlhodobého používania plotov z iných kovov. Ako sme už spomenuli, nie je potrebné bojovať ani s hrdzou, ktorá je nepriateľkou väčšiny kovových materiálov. Nemusíte sa obávať ani hniloby alebo biologického napadnutia termitmi a inými škodcami, ako je to v prípade drevených plotov, a ani vyblednutia alebo olupovania farby.