Založ si blog

Ako bojovať proti vráskam prírodnou kozmetikou?

Skôr ako začnete horúčkovito hľadať najnovší krém sľubujúci omladnutie o desať rokov sa zastavte a zhlboka sa nadýchnite. Tak, ako naši predkovia tisíce rokov pred nami, aj my budeme spoločne hľadať v prírode byliny a plody, ktoré dokážu pokožku vyživovať a hojiť.

Žena si krémuje tvár proti vráskam prírodným bio krémom na tvár
zdroj: freepik.com

Nie ste predsa vypraté tričko, ktoré treba vyžehliť. Ste osobnosť, ktorej vrásky môžu čarovne zvýrazniť úsmev. Prírodná BIO kozmetika to rešpektuje a pomáha nám prirodzene starnúť do krásy a elegancie.

Aké typy vrások poznáme?

Vrásky môžeme rozdeliť na 5 skupín:

1. Mimické vrásky

Mimické vrásky vznikajú dynamickým používaním svalov tváre počas komunikácie, ale aj mimo nej. Po celý deň sa nejakým spôsobom tvárime. Ľudia, ktorí sa radi smejú, majú často typický vejárik vrások okolo očí o niečo skôr ako ľudia, ktorí sa neusmievajú tak často, alebo tak široko. Mračenie sa zase tvorí vrásky medzi obočím.

2. vrásky spôsobené starnutím pleti

Vrásky vznikajú aj pri starnutí pleti, a to najmä ubúdaním elastínu a kolagénu. Ide o vrásky, ktoré sú veľmi prirodzené a jednoducho patria k nášmu veku.

3. Vrásky na tzv. gravitačných záhyboch

Postupom času sa naša pleť tak uvoľní, že istým spôsobom padá smerom dole. V záhyboch sa objavujú vrásky približne okolo 50-60 rokov života.

4. Suché vrásky

V dôsledku starnutia je pleť menej hydratovaná a objavujú sa aj drobné a menej hlboké línie, najmä na čele.

5. vrásky spôsobené polohou pri spánku

Hľadajte ich najmä na dekolte a v okolí očí a úst. Keď viac ako sedem hodín denne „krčíme“ pokožku na vankúši a na posteli, niet sa čomu čudovať.

7 rád ako predchádzať tvorbe vrások

Starnutie pleti je prirodzené, rovnako ako starnutie kostí, uší alebo pľúc. My však starnutie svojho tela urýchľujeme nevhodnou životosprávou. Platí to aj pre náš najväčší orgán – kožu. Ako ju ochrániť?

1. Pite veľa čistej vody, prípadne nesladených čajov. Hydratovaná pleť je napnutá a svieža.

2. Jedzte veľa zeleniny, najmä zelenej a červenej. Cukor, vyprážané jedlá, majonézy a lepok vo veľkých dávkach si doprajte iba občas. Namiesto toho voľte ovocie, nízkotučné bielkoviny a prospešné tuky, napríklad avokádo, vajíčka a ryby.

3. Uhaste cigaretu a pripíjajte si iba pri veľmi výnimočných príležitostiach. Alkohol, nikotín a všetky ostatné drogy vedú k rapídnemu starnutiu celého tela.

4. Na slnku sa neobjavujte bez SPF ochrany.

5. Udržiavajte si zdravú váhu a nesnažte sa drasticky chudnúť. Vaše telo potrebuje vyváženú, zdravú stravu.

6. Vyhýbajte sa stresu. Vždy, keď máte pocit, že sa vám stráca pevná zem pod nohami, pokúste sa objaviť príčinu. Nemáte dobrý time management? Alebo na vás ľudia kladú priveľa požiadaviek? Zamerajte sa na príčinu a začnite hovoriť nie.

7. Spite čo najviac – nie je hanba dať si krátky spánok aj popoludní. Všimnite si aj polohu, v akej spíte. Čo sa týka vrások, najideálnejšia je poloha na chrbte.

Ako sa zbaviť vrások pomocou prírodnej kozmetiky

Starnutie je prirodzené. Bojovať s ním pomocou umelo vytvorených chemických kokteilov môže byť síce lákavé, ale z dlhodobého hľadiska sa tým iba ženieme k bankrotu a k nesplniteľným snom o večnej mladosti. Keď ide o vrásky, mali by sme si osvojiť elegantné starnutie s gráciou, v objatí voňavej prírodnej kozmetiky bez toxínov

Čo proti vráskam? Vyskúšajte toto!

Prírodný olej proti vráskam

Oleje čerpajú svoju silu z drobných semienok a plodov. Medzi obľúbené patrí konopný, šípkový a mandľový olej. Či už siahnete po orechoch, ruži, kôstkach alebo semienkach, olej môžete využiť aj pri čistení pleti. Nezabudnite olej nanášať na mierne vlhkú tvár. Tak sa v pokožke uzavrie viac vody a bude krásne vypnutá.

Výživné sérum

Sérum nanášajte opatrne a s ľahkosťou. Naplno si vychutnajte kvetinové séra a nemusíte sa obávať ani kyseliny hyalúronovej. Stimuluje tvorbu kolagénu a vaša pleť naňho bude reagovať rýchlejšou obnovou buniek.

Staršia žena si nanáša na pleť sérum proti vráskam
zdroj: freepik.com

Prírodné krémy proti vráskam

Prírodné krémy proti vráskam prirodzene vypínajú pokožku a pomocou výťažkov z rastlín jej dodávajú vitamíny a minerály, ktoré potrebuje. Vedeli ste, napríklad, že dôležitým zdrojom vitamínu C je paprika? Prírodné krémy využívajú silu matky prírody.

BIO maska proti vráskam

Čerešnička na torte starostlivosti o pleť je maska. Doprajte si ju dvakrát týždenne. Proti vráskam sa nehodia čistiace masky, pretože pleť vysušia. Voľte hydratačné a ošetrujúce masky.

Prečo prírodná kozmetika? Tri dôvody, ktoré vás presvedčia:

1. BIO – pod tromi písmenkami sa skrývajú desiatky rokov práce. Ingrediencie na výrobu tejto kozmetiky sú pestované v čistom prostredí, nie sú ošetrované chemickými postrekmi a pri ich pestovaní i zbere je rešpektovaná okolitá príroda.

2. Vegánska kozmetika – okrem toho, že nie je krutá k zvieratkám, je vegánska kozmetika vhodná pre citlivú pokožku. Mnohokrát je vyrobená z menšieho množstva ingrediencií a neobsahuje látky živočíšneho pôvodu, ktoré by mohli pleť dráždiť.

3. Kozmetika netestovaná na zvieratách – prírodná kozmetika nie je testovaná na zvieratách, teda žiadne živé stvorenie kvôli nej nemuselo trpieť. A to je skvelá pridaná hodnota! Ale nejde len o to. Predstavte si tak čistú kozmetiku, že ju na zvieratách testovať vôbec netreba. A práve v tom je jej čaro. Neobsahuje umelé chemikálie, ktoré by mohli človeku uškodiť.

Čo je potrebné si pripraviť pred oslovením marketingovej agentúry

10.08.2022

Marketingová agentúra vám môže ušetriť mnoho času a priviesť nových zákazníkov. Pred tým, ako sa pustí do práce, potrebuje čo najpresnejšie informácie o vašej spoločnosti. Prečo spolupracovať s marketingovou agentúrou? Ak oslovíte na spoluprácu marketingovú agentúru, poskytne vám niekoľko výhod. Budete spolupracovať s viacerými expertmi v tomto odbore. [...]

Doprajte si zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

09.08.2022

Chcete sa doma cítiť ako v luxusnom spa? Doprajte si Walk-in sprchovací kút, v ktorom si užijete dostatok miesta, rôzne druhy masážnych spŕch a elegantný dizajn. Ako sa líši Walk-in od bežného sprchovacieho kúta? Základným rozdielom medzi Walk-in sprchovacím kútom a bežným sprchovacím kútom je, že dno Walk-in sprchovacieho kúta tvorí podlaha ako vo zvyšku kúpeľne a [...]

Spríjemnite si intímne zážitky zväčšením bodu G

09.08.2022

Magické miesto zaručujúce silné vzrušenie objavili výskumníci keď sa snažili pomôcť ženám, ktoré sa pri sexuálnom styku pomočovali. Zistili, že nejde o inkontinenciu, ale ejakuláciu pri dráždení bodu G, ktorá je dôkazom, že partnerka je dokonale vzrušená. Ako ho naplno využiť? Zväčšite ho! Čo je to bod G? Existuje malá oblasť nazývaná Grafenbergov bod, [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 48
Celková čítanosť: 80286x
Priemerná čítanosť článkov: 1673x

Autor blogu

Kategórie