Založ si blog

Návod ako opraviť wc dosku s pomalým sklápaním

Záchodová doska nám zvyčajne pripraví jedno z troch nepríjemných prekvapení. Môže byť uvoľnená, nesprávne sa zatvárať alebo byť zlomená.

Zatiaľ čo v poslednom prípade nemáme inú možnosť, iba dosku vymeniť, prvé dva problémy môžeme vyriešiť rýchlou opravou WC dosky. Budete potrebovať iba základné náradie, ako je skrutkovač alebo kľúč, a návod, ako na to.

Uvoľnená záchodová doska

Ak je vaša záchodová doska uvoľnená, pravdepodobne je to spôsobené častým chodením na WC. Potrebujete zatiahnuť skrutky, ktoré ju držia na toalete. Záchodovú dosku najskôr demontujte stlačením príslušného tlačidla – nachádza sa po bokoch, na tzv. cylindroch alebo v strede zdvihnutej dosky. Následne na záchodovej mise uvidíte dva kovové alebo plastové kryty, ktoré je potrebné odobrať. V závislosti od konkrétneho modelu dosky ich budete musieť úplne odstrániť, alebo iba odklopiť. Odhalíte tak hlavu skrutky, ktorú musíte skrutkovačom zatiahnuť. Správnu polohu si overte priložením wc dosky. Vizuálny návod, ako na to, nájdete v nasledujúcom videu:

Niektoré wc dosky sú pripevnené k toalete dlhými skrutkami, ktoré majú zo spodnej strany záchodovej misy veľké matice. V tom prípade pridržte obnaženú skrutku skrutkovačom a zospodu zatiahnite maticu rukou alebo vidlicovým kľúčom.

Nefunkčné spomaľovacie pánty

Oprava samosklápacej WC dosky nie je omnoho zložitejšia, rozhodne si však pripravte gumené rukavice a vodeodolný mazací tuk alebo vazelínu. Dosku najprv oddeľte od záchodovej misy stlačením príslušných tlačidiel. Následne oddeľte časť na sedenie od poklopu WC misy. Na sedacej časti sa nachádzajú dva cylindre – ľavý zvyčajne ovláda sklápanie sedacej časti a pravý ovláda sklápanie poklopu. Vyberte ich a odskrutkujte maticu, aby ste ich otvorili. Rozdelíte ich na dve časti s otvorom uprostred. Dovnútra doplňte mazací tuk a cylinder opäť zatvorte. Prebytočný tuk utrite handričkou a dosku opäť poskladajte a pripevnite k toalete. Skôr, než sa pustíte do práce, pozrite si nasledujúce video:

Vazektómia – najúčinnejšia forma antikoncepcie

03.05.2024

Úvahy o antikoncepcii sa často sústreďujú na ženy, ale v skutočnosti existuje niekoľko možností pre mužov. Jednou z nich je vazektómia, čo je relatívne jednoduchý a účinný chirurgický zákrok. Pre tých, ktorí uvažujú o trvalom riešení neplánovaného tehotenstva, vazektómia môže byť atraktívnou voľbou. Ako sa chrániť pred neplánovaným [...]

Zariaďujete reštauráciu, kaviareň či inú prevádzku? Nezabudnite na kvalitné vybavenie

03.05.2024

Pri zariaďovaní reštaurácie, kaviarne alebo iného gastronomického podniku je dôležité pamätať na kvalitné vybavenie. Aké majú byť vaše prvé kroky a čo je najpodstatnejšie zariadiť hneď na začiatku? Premýšľate o otvorení prevádzky? Čo všetko budete potrebovať? Otvorenie vlastného podniku je vzrušujúci, no aj náročný proces. Prvým a najdôležitejším [...]

Ako nastaviť marketingové kampane tak, aby prinášali reálne výsledky?

03.05.2024

Marketingová kampaň je strategický plán, ktorý organizácia vykonáva na podporu predaja svojich produktov alebo služieb. Je to koordinovaná séria aktivít, ktoré majú za cieľ zvýšiť povedomie, získať nových zákazníkov a zvýšiť predaj. Pri tvorbe úspešnej marketingovej kampane je dôležité mať jasne definované ciele, cieľovú skupinu a správne kanály komunikácie. [...]

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

zemplinska

Opitý mladík sa topil v Zemplínskej Šírave, pomáhal náhodný okoloidúci

13.07.2024 17:29

Polícia upozorňuje, že kombinácia alkoholu, horúčav a kúpania môže byť nebezpečná.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Svedectvo z Pohody: Stan sa ohýbal, nastal chaos. Varovanie od organizátorov prišlo neskoro

13.07.2024 17:10

Účastníčka festivalu Júlia opísala, čo sa v piatok večer odohralo na trenčianskom letisku.

rytmus

Rytmusovi zhorelo auto na diaľnici. Nikdy som nebol tak blízko smrti, priznal

13.07.2024 16:50

Raper zverejnil na Instagrame video horiaceho vozidla. Bolo to auto jeho manželky Jasminy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 235199x
Priemerná čítanosť článkov: 3459x

Autor blogu

Kategórie