Založ si blog

Návod ako opraviť wc dosku s pomalým sklápaním

Záchodová doska nám zvyčajne pripraví jedno z troch nepríjemných prekvapení. Môže byť uvoľnená, nesprávne sa zatvárať alebo byť zlomená.

Zatiaľ čo v poslednom prípade nemáme inú možnosť, iba dosku vymeniť, prvé dva problémy môžeme vyriešiť rýchlou opravou WC dosky. Budete potrebovať iba základné náradie, ako je skrutkovač alebo kľúč, a návod, ako na to.

Uvoľnená záchodová doska

Ak je vaša záchodová doska uvoľnená, pravdepodobne je to spôsobené častým chodením na WC. Potrebujete zatiahnuť skrutky, ktoré ju držia na toalete. Záchodovú dosku najskôr demontujte stlačením príslušného tlačidla – nachádza sa po bokoch, na tzv. cylindroch alebo v strede zdvihnutej dosky. Následne na záchodovej mise uvidíte dva kovové alebo plastové kryty, ktoré je potrebné odobrať. V závislosti od konkrétneho modelu dosky ich budete musieť úplne odstrániť, alebo iba odklopiť. Odhalíte tak hlavu skrutky, ktorú musíte skrutkovačom zatiahnuť. Správnu polohu si overte priložením wc dosky. Vizuálny návod, ako na to, nájdete v nasledujúcom videu:

Niektoré wc dosky sú pripevnené k toalete dlhými skrutkami, ktoré majú zo spodnej strany záchodovej misy veľké matice. V tom prípade pridržte obnaženú skrutku skrutkovačom a zospodu zatiahnite maticu rukou alebo vidlicovým kľúčom.

Nefunkčné spomaľovacie pánty

Oprava samosklápacej WC dosky nie je omnoho zložitejšia, rozhodne si však pripravte gumené rukavice a vodeodolný mazací tuk alebo vazelínu. Dosku najprv oddeľte od záchodovej misy stlačením príslušných tlačidiel. Následne oddeľte časť na sedenie od poklopu WC misy. Na sedacej časti sa nachádzajú dva cylindre – ľavý zvyčajne ovláda sklápanie sedacej časti a pravý ovláda sklápanie poklopu. Vyberte ich a odskrutkujte maticu, aby ste ich otvorili. Rozdelíte ich na dve časti s otvorom uprostred. Dovnútra doplňte mazací tuk a cylinder opäť zatvorte. Prebytočný tuk utrite handričkou a dosku opäť poskladajte a pripevnite k toalete. Skôr, než sa pustíte do práce, pozrite si nasledujúce video:

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 103267x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie