Založ si blog

Obriezka muža prináša isté výhody

Obriezka penisu už dávno nepredstavuje iba náboženský rituál. Aj keď páni nenechajú hocikoho siahnuť na svoju pýchu, obriezka im môže výrazne zlepšiť sexuálny život. Prečo sa robí obriezka a aké výhody má penis bez predkožky? Čítajte ďalej.

Čo je to mužská obriezka?

Mužská obriezka, odborne nazývaná cirkumcízia, je chirurgický zákrok, pri ktorom je odstránená predkožka prekrývajúca žaluď penisu. Prečo sa robí obriezka? Okrem náboženských dôvodov, ktoré sú typické pre židovskú tradíciu, je v súčasnosti vykonávaná hlavne zo zdravotných ale aj estetických dôvodov. Môže ísť o čiastočnú obriezku, alebo o úplnú, pri ktorej je odstránená celá predkožka. Samotný zákrok je bezbolestný a je kvôli nemu potrebné navštíviť skúseného lekára.

Návšteva urológa pred obriezkov
zdroj: freepik.com

Pred obriezkou prebieha predoperačné vyšetrenie u urológa a u samotného chirurga. Je vhodné oholiť si okolie genitálií. Zákrok je vykonávaný v lokálnej anestéze a rany sú zošité samovstrebávacím šicím materiálom, teda jej priebeh je rýchly a praktický. A čo vás čaká po zákroku? Natieranie antiseptickou masťou, preväzy operačnej rany a dva týždne bez sexuálnej aktivity.

Aké sú výhody mužskej obriezky penisu?

Obriezka si poradí s mnohými zdravotnými, estetickými a hygienickými problémami. Medzi hlavné výhody patrí:

  • Vyriešenie fimózy, teda stavu zúženia predkožky penisu, pri ktorej nie je možné ju pretiahnuť cez žaluď. Okrem zhoršenej hygieny hrozia aj problémy so stoporením penisu.
  • Zmierni prejavy predčasnej ejakulácie, predĺži čas vzrušenia a ejakuláciu oddiali.
  • Zlepšenie hygieny – na špičke penisu nebudú mať miesto žiadne plesne alebo iné hubovité ochorenia, ktoré by mohli spôsobovať svrbenie a zápach penisu. Po obriezke je vhodné používať prírodnú mužskú kozmetiku, ktorá bojuje proti baktériám, ale zároveň citlivé miesta na tele ošetruje a nevysušuje.
  • Odstránenie bolestivej erekcie, ktorá môže byť spôsobená zúženou predkožkou.
  • Optické zväčšenie penisu – skrýva v sebe potenciál celkového zlepšenia sexuálneho života muža. K pocitu väčšieho penisu dochádza aj vďaka lepšej možnosti stoporenia penisu pri vzrušení.
  • Zníženie rizika vzniku rakoviny krčka maternice u vašej partnerky.
  • Lepšia stimulácia pošvy žaluďom môže podporiť vaginálny orgazmus u žien.
  • Odstránenie krátkej uzdičky penisu, ktorá taktiež zhoršuje stoporenie penisu a spôsobuje bolesť.
  • Nižšia pravdepodobnosť rakoviny penisu.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

USA, Kalifornia, búrka, dážď, záplavy, potopa, voda, more,

Mesto Rijeka po daždi zaplavila voda, zahynul jeden človek

29.09.2022 13:59

V priebehu dvoch hodín spadlo v chorvátskom prístavnom meste takmer toľko zrážok, čo v priemere spadne za celý september.

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

Visolajský zdravotníci lekári odchod muži výpoveď

Lekári spustili hromadné výpovede. Odísť ich chce viac ako 1900

29.09.2022 12:15, aktualizované: 13:48

Lekárom od soboty začnú plynú výpovedné lehoty. Ak sa s vládou nedohodnú, od 1. decembra z nemocníc odídu.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 92725x
Priemerná čítanosť článkov: 1750x

Autor blogu

Kategórie