Založ si blog

Ako na upchatý záchod? Gumový zvon alebo mechanický krtko?

Skôr či neskôr sa to stane v každom dome či byte. Záchodová misa sa naplní vodou a splaškami, ktoré nie sú práve voňavé ani pekné na pohľad. Upchatý záchod môže mať desiatky rôznych príčin. Niekedy vám pomôže jednoduchý zvon do WC, inokedy budete potrebovať profesionálne krtkovanie. Ktorý prípad je ten váš?

Čistenie pomocou zvonu na WC

Ak do záchoda splachujete zvyšky jedla, používate priveľa toaletného papiera alebo v ňom mohla skončiť detská hračka, či dámska vložka, mali by ste mať poruke veľký zvon na záchod. Oproti zvonu na umývadlo sa líši najmä dĺžkou rúčky. Pomocou podtlaku posunie obsah potrubia. Pokiaľ je záchod naplnený odpadovou vodou a splaškami až po okraj, pri použití zvona by mohla časť tejto špinavej vody vytiecť von. Zvon kupujte tak, aby sedel na otvor vašej toalety, aby bol podtlak čo najsilnejší. Pokiaľ dobre neprilieha, obmotajte ho starou handrou.

Inštalatér so záchodovým zvonom
zdroj: freepik.com

Domáce prepchatie potrubia mechanickým krtkom

Pri upchatí WC je možné, že vám pomôže iba mechanické posunutie prekážky v potrubí. Keďže nemáme také dlhé ruky (a kto by ich dobrovoľne vkladal do zapchatého záchoda…), pomôže nám mechanický krtko, ktorému sa hovorí aj kanalizačná pružina. Zvyčajne má dĺžku päť až pätnásť metrov, dosiahne teda oveľa hlbšie ako napríklad drôtený vešiak, ktorý sa v prípade núdze tiež používa na čistenie upchatých odtokov. Krtka vtlačíte do potrubia a potom pomocou kľuky na jeho konci otáčate a ťaháte von z potrubia. Nakoniec ho opláchnite vodou a nechajte usušiť.

Profesionálne krtkovanie potrubia

Upchaté WC môže zároveň pretekať, potrubie môže byť hrdzavé a upchatie môže spôsobiť aj vodný kameň a nános nečistôt. Ak sa vám záchod upcháva častejšie, okrem mechanického krtka investujte aj do profesionálneho krtkovania potrubia. Okrem možnosti preskúmať upchatý odpad pomocou kamery vám profesionáli zaručujú aj hĺbkové čistenie tlakom vody a odhalenie prípadných narušení potrubia. Vo forme havarijnej služby vám môžu pomôcť kedykoľvek počas dňa aj noci.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 103261x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie