Založ si blog

Ako na upchatý záchod? Gumový zvon alebo mechanický krtko?

Skôr či neskôr sa to stane v každom dome či byte. Záchodová misa sa naplní vodou a splaškami, ktoré nie sú práve voňavé ani pekné na pohľad. Upchatý záchod môže mať desiatky rôznych príčin. Niekedy vám pomôže jednoduchý zvon do WC, inokedy budete potrebovať profesionálne krtkovanie. Ktorý prípad je ten váš?

Čistenie pomocou zvonu na WC

Ak do záchoda splachujete zvyšky jedla, používate priveľa toaletného papiera alebo v ňom mohla skončiť detská hračka, či dámska vložka, mali by ste mať poruke veľký zvon na záchod. Oproti zvonu na umývadlo sa líši najmä dĺžkou rúčky. Pomocou podtlaku posunie obsah potrubia. Pokiaľ je záchod naplnený odpadovou vodou a splaškami až po okraj, pri použití zvona by mohla časť tejto špinavej vody vytiecť von. Zvon kupujte tak, aby sedel na otvor vašej toalety, aby bol podtlak čo najsilnejší. Pokiaľ dobre neprilieha, obmotajte ho starou handrou.

Inštalatér so záchodovým zvonom
zdroj: freepik.com

Domáce prepchatie potrubia mechanickým krtkom

Pri upchatí WC je možné, že vám pomôže iba mechanické posunutie prekážky v potrubí. Keďže nemáme také dlhé ruky (a kto by ich dobrovoľne vkladal do zapchatého záchoda…), pomôže nám mechanický krtko, ktorému sa hovorí aj kanalizačná pružina. Zvyčajne má dĺžku päť až pätnásť metrov, dosiahne teda oveľa hlbšie ako napríklad drôtený vešiak, ktorý sa v prípade núdze tiež používa na čistenie upchatých odtokov. Krtka vtlačíte do potrubia a potom pomocou kľuky na jeho konci otáčate a ťaháte von z potrubia. Nakoniec ho opláchnite vodou a nechajte usušiť.

Profesionálne krtkovanie potrubia

Upchaté WC môže zároveň pretekať, potrubie môže byť hrdzavé a upchatie môže spôsobiť aj vodný kameň a nános nečistôt. Ak sa vám záchod upcháva častejšie, okrem mechanického krtka investujte aj do profesionálneho krtkovania potrubia. Okrem možnosti preskúmať upchatý odpad pomocou kamery vám profesionáli zaručujú aj hĺbkové čistenie tlakom vody a odhalenie prípadných narušení potrubia. Vo forme havarijnej služby vám môžu pomôcť kedykoľvek počas dňa aj noci.

Sú hliníkové ploty naozaj bezúdržbové?

14.08.2023

Ako každá väčšia investícia do domácnosti, aj výber vhodného oplotenia vyžaduje prieskum trhu a hľadanie tej najlepšej alternatívy. Hliníkové ploty sú dobrou voľbou pre majiteľov domov, ktorí chcú mať estetický a ľahko udržiavateľný plot okolo pozemku. Benefity hliníkových plotov Hliníkové ploty sú populárne kvôli svojmu vzhľadu, ľahkosti a odolnosti. [...]

Upchatý odtok v kuchyni – RADY A TIPY

10.08.2023

Upchatý odtok v kuchyni je bežný problém v domácnosti, ktorý však môže viesť k oveľa väčším problémom. Najskôr si všimnete, že vám v drese odteká voda veľmi pomaly alebo neodteká vôbec. Typickým príznakom je aj nepríjemný zápach. Príčiny upchatého odtoku v kuchyni Za upchatý kuchynský odtok si často môžeme sami, pretože ho nesprávne používame a pokúšame [...]

Biely povlak na penise, čo ho môže spôsobovať

10.08.2023

Biely povlak na penise, nazývaný aj smegma, môže byť hladký alebo hrudkovitý biely film na jednej strane žaluďa, alebo na jeho celej ploche. Tento problém sa objavuje u dospelých mužov aj u detí a jedinou príčinou nemusí byť iba nedostatočná hygiena. Možné príčiny bielych povlakov na penise Príčinou objavenia bieleho povlaku na penise môže byť infekčné ochorenie, [...]

george Santos

Peniaze darcov míňal na luxus a porno. Kongres USA vylúčil republikána Santosa

01.12.2023 23:44

35-ročný Santos sa do Kongresu dostal vo vlaňajších voľbách. Následne sa však ukázalo, že celý jeho životopis bol podvodom.

česko, sneh, zima

Českú republiku zasypal sneh, problémy má aj pražské letisko

01.12.2023 23:15

Hasiči večer informovali o stovkách zásahov na rôznych miestach republiky.

Vyšný Komárnik hranice kolóny kamióny

Kyjev a Varšava sa dohodli na riešení protestu poľských autodopravcov na hraniciach

01.12.2023 22:41

Únia autodopravcov Slovenska v piatok na protest zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod.

Kórea, satelit špionážny, raketa

Južná Kórea vypustila svoj prvý vojenský prieskumný satelit

01.12.2023 21:44

Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 165024x
Priemerná čítanosť článkov: 2662x

Autor blogu

Kategórie