Založ si blog

Čo je webstránka, koľko stojí a potrebujem ju vôbec?

Dnešný svet je neúprosný – čo nie je online, akoby ani nebolo. Či už podnikáte, alebo chcete používať internetovú stránku ako umelecké portfólio, tu nájdete základné informácie o tvorbe web stránok.

Čo je webstránka?

Internetová stránka, web, web page, webovka, webová stránka – stále hovoríme o tom istom. Ide o dokument obsahujúci informácie, ktorý je prístupný prostredníctvom internetu v tzv. webovom prehliadači (napríklad Google Chrome). Môžu sa k nej dostať všetci používatelia internetu a mala by byť estetická a prehľadná.

tvorba web stránok
zdroj: freepik.com

Kto a prečo potrebuje webstránku?

Webovú stránku potrebuje v dnešnej dobe každý zamestnávateľ, podnikateľ, ale aj ľudia v neziskovom sektore, umelci, združenia, školy a iné vzdelávacie inštitúcie. Jednoducho povedané, ak má niekto informáciu, ktorú chce prezentovať širokej verejnosti, vlastná webová stránka je tým správnym miestom. Pre podniky a firmy však znamená aj zaistenie nových klientov a vyšších zárobkov.

Pre koho sú určené webstránky

Webové stránky sú teda určené pre ľudí, ktorí iným ponúkajú informácie, produkty a služby. Napríklad, v čase havarijného stavu v domácnosti možno radi kliknete na stránku krtkovania v Bratislave, lebo potrebujete pomoc inštalatéra. Webové stránky potrebujú najmä tí podnikatelia a firmy, ktorí neponúkajú svoje produkty priamo v e-shope, ale chcú k sebe pritiahnuť potenciálnych zákazníkov, ktorí by o nich inak nevedeli.

Výhody webstránky

  1. Informácie o firme sa rozšíria k mnohým ľuďom.
  2. Ide o formu reklamy, ktorá funguje nonstop a v pohodlí domova budúcich klientov.
  3. Estetika, zrozumiteľnosť a originalita internetovej stránky tvorí určitú atmosféru, ktorá vás môže odlíšiť od konkurencie.
  4. Klienti získajú prvotné informácie bez vašej asistencie.
  5. Môžete svoju firmu odprezentovať obrazom, zvukom i videom. Je iba na vás, ako kreatívne sa pochválite so svojimi úspechmi a spokojnými zákazníkmi.

Kto mi vytvorí webstránku a koľko stojí internetová stránka?

Možno ste už počuli, že webovú stránku môžete mať aj zadarmo. Je to pravda, ale má jeden veľký háčik – nebude na vašej vlastnej webovej adrese. Pokiaľ neviete programovať, nechajte tvorbu web stránok radšej na skúseného vývojára. Veľa závisí aj od toho, o akú webovku ide.

Cena webovej stránky so základnými informáciami o vašej firme a vlastným dizajnom začína na sume 800€ konkrétna cena záleží od zložitosti dizajnu, rozsahu webstránky a funkcionalít ktoré sú pre vás dôležité. Ak potrebujete webstránku lacnejšie, je to možné, ale musíte počítať s obmedzenými funkcionalitami a dizajnom stránky. Lacné webstránky často využívajú už navrhnuté šablóny pri ktorých sa vám môže stať, že iná stránka použije rovnakú šablónu a bude vyzerať veľmi podobne ako tá vaša.

Pokiaľ máte záujem o jednoduchý e-shop, pripravte si približne 1500 eur. Komplexné web stránky so zameraním na získavanie nových zákazníkov kúpite za 2000 eur a viac.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 103262x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie