Založ si blog

Prečo je prírodná kozmetika lepšia ako klasická?

Na trhu dnes máme na výber z rôznych druhov kozmetických prípravkov. Rozlišujú sa na základe svojho zloženia a tým pádom pôsobia aj odlišne na pokožku tela alebo vlasov. Pravdepodobne ste už počuli o prírodnej kozmetike a o jej vlastnostiach. V tomto článku sa o nej dozviete všetky základné informácie.

Aké sú výhody prírodnej kozmetiky?

Bio kozmetika má veľké množstvo benefitov, ktoré vám zaručia krásnu a zdravú pleť. Medzi hlavné výhody vegánskej kozmetiky patrí najmä jej prirodzenosť. Táto vlastnosť podporuje a stimuluje prirodzené funkcie kože.

žena sa krémuje krémom s prírodnými zložkami
zdroj: freepik.com

#1. Prírodná kozmetika neobsahuje syntetické zložky

100% prírodná kozmetika sa od tej klasickej odlišuje najmä svojím zložením. Neobsahuje syntetické zložky, ktoré by mohli u citlivejších ľudí spôsobiť kožné alergie. Najlepšia prírodná kozmetika obsahuje hlavne bylinky a esenciálne oleje.

#2. Výsledok je trvácnejší

Od zloženia sa odzrkadľujú aj účinné vlastnosti eko kozmetiky. Výsledok jej používania je vďaka vysokej účinnosti oveľa trvácnejší. Práve to je dôvod, prečo sa do týchto kozmetických prípravkov oplatí zainvestovať. Vydržia vám dlhšie a rozhodne ušetríte na financiách.

#3. Šetrí životné prostredie a chráni zvieratá

Klasická kozmetika obsahuje škodlivé chemické látky, ktoré znečisťujú okolité prostredie. Častokrát sa účinky testujú na zvieratách, čo sa však pri bio kozmetike stať nemôže. Dôvodom je obsah prírodných látok, ktoré sa šetrným spôsobom opäť vrátia do prírody.

Ako zistím či je kozmetika naozaj prírodná?

Mnohé firmy sa snažia vyrábať prírodné produkty, ktoré však v skutočnosti nie sú až tak bio. Ide totiž len o marketingový ťah a práve preto vám prinášame tip, ako si vybrať správne. Slovenská prírodná kozmetika má v zložení zoznam látok, ktoré obsahuje. Je potrebné, aby ste sa zamerali práve na to.

V tomto prípade je menej viac. To znamená, že čím menej látok obsahuje, tým je to lepšie a účinnejšie. Najznámejšie značky prírodnej kozmetiky sú napríklad Sukin, Zawadi alebo Haya Labs.

Sprchový kút – na čo si dať pozor pri výbere

26.06.2022

Vyberáte nový alebo prerábate starý sprchový kút? Viete na čo si dať pozor pri výbere? Rozhodne čítajte ďalej. Niekto dáva prednosť vani, a iný zase sprchovému kútu. Ak máte doma dostatok luxusu v podobe veľkej kúpeľne, môžete si dať sprchu aj vaňu. Ak však disponujete len menším priestorom, pekný sprchový kút je pre vás tým vhodným riešením. Na čo si však [...]

Ako spevniť zadok a panvové dno?

26.06.2022

Plne funkčné panvové svaly a pekný zadok nie sú iba otázkou estetického cítenia. Plnia dôležité funkcie, ktoré využívame každý deň bez toho, aby sme si to uvedomovali. Na čo nám slúžia panvové svaly? Panvové svaly nám slúžia na zadržiavanie moču a stolice, ale majú funkciu aj v našom sexuálnom živote a samozrejme pri pohybe nášho tela. Svaly panvového dna Svaly [...]

Labioplastika – estetická úprava Vašich intímnych partií

01.06.2022

Niekedy dochádza k zmenám vzhľadu vagíny vplyvom životných udalostí, ako je pôrod alebo výrazné schudnutie. Inokedy za jej asymetrický vzhľad môže genetika. Okrem estetického problému predstavuje aj zdravotné riziko. Riešením je zmenšenie pyskov ohanbia, teda labioplastika. Pre koho je určená labioplastika? pre ženy, ktoré majú príliš veľké alebo asymetrické pysky [...]

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

V Prahe si v predvečer výročia popravy Horákovej pripomenuli obete komunizmu

26.06.2022 21:37

Pietne akcie sa konali na cintoríne v Ďábliciach i na Vyšehrade.

Princ Charles

Doba kešu bola aj u Alžbety. Charles dostal z Kataru tri milióny eur

26.06.2022 20:51

Kráľovská rodina môže prijať "šek". O hotovosti však smernica mlčí.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Východoslovenskí vodári uvažujú o zamestnaneckých akciách

26.06.2022 20:25

V súčasnosti však vydávanie zamestnaneckých akcií nie je jednoduché, zvlášť v prípade vodárenských spoločností.

Vysoké Tatry / Turizmus / Malá studená dolina / Veľká studená dolina /

Tragický pád zo Satana: V Tatrách zahynula poľská turistka

26.06.2022 19:12, aktualizované: 19:51

Pod Poludňovým Grúňom zase horskí záchranári ratovali 68-ročnú turistku a 15–ročného chlapca.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 66597x
Priemerná čítanosť článkov: 1586x

Autor blogu

Kategórie