Založ si blog

Prečo je prírodná kozmetika lepšia ako klasická?

Na trhu dnes máme na výber z rôznych druhov kozmetických prípravkov. Rozlišujú sa na základe svojho zloženia a tým pádom pôsobia aj odlišne na pokožku tela alebo vlasov. Pravdepodobne ste už počuli o prírodnej kozmetike a o jej vlastnostiach. V tomto článku sa o nej dozviete všetky základné informácie.

Aké sú výhody prírodnej kozmetiky?

Bio kozmetika má veľké množstvo benefitov, ktoré vám zaručia krásnu a zdravú pleť. Medzi hlavné výhody vegánskej kozmetiky patrí najmä jej prirodzenosť. Táto vlastnosť podporuje a stimuluje prirodzené funkcie kože.

žena sa krémuje krémom s prírodnými zložkami
zdroj: freepik.com

#1. Prírodná kozmetika neobsahuje syntetické zložky

100% prírodná kozmetika sa od tej klasickej odlišuje najmä svojím zložením. Neobsahuje syntetické zložky, ktoré by mohli u citlivejších ľudí spôsobiť kožné alergie. Najlepšia prírodná kozmetika obsahuje hlavne bylinky a esenciálne oleje.

#2. Výsledok je trvácnejší

Od zloženia sa odzrkadľujú aj účinné vlastnosti eko kozmetiky. Výsledok jej používania je vďaka vysokej účinnosti oveľa trvácnejší. Práve to je dôvod, prečo sa do týchto kozmetických prípravkov oplatí zainvestovať. Vydržia vám dlhšie a rozhodne ušetríte na financiách.

#3. Šetrí životné prostredie a chráni zvieratá

Klasická kozmetika obsahuje škodlivé chemické látky, ktoré znečisťujú okolité prostredie. Častokrát sa účinky testujú na zvieratách, čo sa však pri bio kozmetike stať nemôže. Dôvodom je obsah prírodných látok, ktoré sa šetrným spôsobom opäť vrátia do prírody.

Ako zistím či je kozmetika naozaj prírodná?

Mnohé firmy sa snažia vyrábať prírodné produkty, ktoré však v skutočnosti nie sú až tak bio. Ide totiž len o marketingový ťah a práve preto vám prinášame tip, ako si vybrať správne. Slovenská prírodná kozmetika má v zložení zoznam látok, ktoré obsahuje. Je potrebné, aby ste sa zamerali práve na to.

V tomto prípade je menej viac. To znamená, že čím menej látok obsahuje, tým je to lepšie a účinnejšie. Najznámejšie značky prírodnej kozmetiky sú napríklad Sukin, Zawadi alebo Haya Labs.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 103263x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie