Založ si blog

Ako spevniť zadok a panvové dno?

Plne funkčné panvové svaly a pekný zadok nie sú iba otázkou estetického cítenia. Plnia dôležité funkcie, ktoré využívame každý deň bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Na čo nám slúžia panvové svaly?

Panvové svaly nám slúžia na zadržiavanie moču a stolice, ale majú funkciu aj v našom sexuálnom živote a samozrejme pri pohybe nášho tela.

Svaly panvového dna

Svaly panvového dna nám umožňujú zadržiavať moč, stolicu a vetry, ako aj uvoľniť ich, keď je to vhodné. Keď napneme svaly panvového dna, nadvihneme vnútorné orgány v panve a dokážeme uzavrieť konečník ako aj ústie močovej trubice. 

Ako spevniť zadok a panvové dno?

zdroj: freepik.com

Vonkajšie panvové svaly

Vonkajšie panvové svaly sú vlastne svaly zadku a prispievajú k správnemu držaniu tela. Sú súčasťou svalového korzetu, ktorý spevňuje trup a sú veľmi dôležité pri chôdzi.

Aké zdravotné problémy hrozia pri ochabnutí panvových svalov? 

Problémy pri ochabnutých svaloch panvového dna

Najčastejším problémom je v tomto prípade únik moču, teda inkontinencia. Môže dochádzať aj k úniku stolice alebo ku gynekologickým problémom. Kvôli nesprávnemu držaniu tela, ak panvové svaly nie sú dostatočne pevné, hrozí aj bolesť chrbtice. U mužov ovplyvňujú panvové svaly aj zdravie prostaty a erektilné funkcie. U žien zase pomáhajú počas pôrodu a ak sú ochabnuté, pôrod môže byť komplikovaný.

Problémy pri ochabnutom zadku

Ochabnuté svaly zadku sťažujú chôdzu, vstávanie a nedostatočne chránia bedrové kĺby pri každodennom pohybe alebo pri nárazoch.

Ako spevniť zadok a panvové dno?

Ak sa neviete prinútiť k cvičeniu, máme pre vás aj skvelý tip bez námahy.

Cviky na spevnenie panvového dna

  • Naučte sa tzv. Kegelove cviky – sťahujete pri nich panvové svaly v ľahu s pokrčenými nohami, v sede alebo postojačky. Základným prvkom je takzvané podsadenie panvy, teda jej vystrčenie smerom dopredu. Pritom sa snažíme aktivovať zvierače močového mechúra a konečníka. Pomáha aj naznačovať pohyb panvy, ktorý vykonávame, keď sa snažíme zazipsovať si nohavice.
  • Ochabnuté panvové svaly môžete precvičovať aj pri každom močení. Jednoducho sa snažte na toalete sťahovať svaly tak, aby ste prúd moču úplne zastavili a následne svaly opäť povoľte.

Cviky na spevnenie zadku

  • Postavte sa na štyri, zatiahnite bruško a striedavo vystierajte pravú a ľavú nohu.
  • Kdekoľvek a kedykoľvek sťahujte sedacie svaly smerom k sebe. Vydržte desať sekúnd a opäť povoľte.
  • Ľahnite si na bok, hlavu oprite o dlaň a nohy vystrite. Potom vrchnú nohu dvíhajte do vzduchu, dopredu, dozadu, alebo špičkou kreslite do vzduchu malé kruhy. Nezabudnite vystriedať obe nohy, teda po 20 opakovaniach si ľahnite na druhý bok a cviky opakujte.

Elektromagnetoterapia na spevnenie panvového dna a formovanie zadku

Elektromagnetoterapia na spevnenie panvového dna a formovanie zadku využíva vysokovýkonné fokusované magnetické pole na stimuláciu hlbokých svalov panvy a obnovenie nervovej aktivity v tejto časti tela. Pomáha po pôrode, ale aj po závažnejších ochoreniach, akým je napríklad mozgová príhoda alebo skleróza multiplex. Rieši inkontinenciu alebo únik stolice a imituje sťahy svalov, ktoré by prebiehali pri cvičení. Má však estetický efekt – spevňuje zadok. Pozitívny vplyv si všimnete už po prvom ošetrení, ale dlhodobé účinky sa objavujú po 6 týždňoch, kedy pacienti podstupujú túto bezbolestnú terapiu 1 až 2-krát týždenne.

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

02.02.2023

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia. Ako vyčistiť upchaté potrubie? Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje [...]

Poľská armáda / Poľskí vojaci / Poľský vojak /

Blaszczak: Poľsko buduje najsilnejšiu armádu v Európe

06.02.2023 14:16

Poľsko plánuje zvýšiť počet vojakov v armáde na najmenej 300-tisíc a bude ich podporovať územná obrana zložená z 50-tisíc ľudí.

Zeman, Kiska,

Posledné zbohom Slovensku. Zeman príde do Tatier, stretne sa aj s exprezidentami

06.02.2023 13:06, aktualizované: 14:01

S prezidentkou Čaputovou sa Zeman stretne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 113002x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie