Založ si blog

Labioplastika – estetická úprava Vašich intímnych partií

Niekedy dochádza k zmenám vzhľadu vagíny vplyvom životných udalostí, ako je pôrod alebo výrazné schudnutie. Inokedy za jej asymetrický vzhľad môže genetika. Okrem estetického problému predstavuje aj zdravotné riziko. Riešením je zmenšenie pyskov ohanbia, teda labioplastika.

Pre koho je určená labioplastika?

  • pre ženy, ktoré majú príliš veľké alebo asymetrické pysky ohanbia – v tomto prípade ide o estetický ako aj funkčný problém. Pysky ohanbia môžu byť zväčšené napríklad po pôrode, po výraznom schudnutí a úbytku tuku v intímnych partiách, alebo vplyvom veku.
  • pre ženy, ktorým to vplýva na psychiku – zväčšené pysky ohanbia môžu znižovať sebavedomie ženy až natoľko, že to u nej vedie k rozvinutiu depresie. Preto tento problém netreba podceňovať a plastická operácia vagíny môže výrazne pomôcť..
  • pre ženy, ktoré s tým majú problémy v bežnom živote, napríklad pri športe – aj v prípade, že zväčšené pysky ohanbia žena nepokladá za estetický problém, môžu jej prekážať pri sedení, chôdzi alebo každodennej hygiene. Okrem bolesti sa, napríklad pri častom bicyklovaní, môžu objaviť aj zápaly v oblasti genitálií. 
Labioplastika - estetická úprava Vašich intímnych partií

zdroj: freepik.com

Druhy labioplastiky a aký je medzi nimi rozdiel

Labioplastiku delíme na dva druhy: jednostrannú a obojstrannú. U klientiek sa vyberá podľa toho, či sú pysky ohanbia asymetrické, teda zväčšený je iba jeden z nich (jednostranná labioplastika), alebo sú zväčšené oba (obojstranná labioplastika).

Ako prebieha labioplastika?

Keďže ide o chirurgický zákrok, pri ktorom je odstránené nadbytočné tkanivo, vznikajú prirodzené obavy z bolesti. Klientky si môžu vybrať medzi lokálnou a celkovou anestézou, pri oboch možnostiach je však zaručená čo najväčšia bezbolestnosť zákroku.

Najskôr je naznačený tvar a veľkosť pyskov ohanbia, ktorý musí žena schváliť skôr, ako sa zákrok začne. Následne je podaná lokálna anestéza pomocou injekcie – pacientka môže cítiť bolesť vpichu alebo tlak – alebo celková anestéza, ak si ju pacientka zvolila.

Celá úprava pyskov ohanbia trvá 1 až 3 hodiny. Počas neho lekár vymodeluje pysky ohanbia odstránením nadbytočného tkaniva. Vzniknú pri tom malé rany, ktoré zašije. Po zákroku je potrebné niekoľko hodín oddychovať. Pozitívnou správou je, že po pár hodinách môže klientka odísť domov. Nesmie však riadiť auto, preto je vhodné odchádzať z kliniky v doprovode inej osoby. 

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

BBSK, lekári, nábor, ambulancie

Dostanú nové auto aj bývanie. Na strednom Slovensku začal veľký nábor lekárov

29.09.2022 10:23

Lekárov chce banskobystrická župa udržať doma a zvýšiť tak počet nových ordinácií.

Nord Stream

Švédska pobrežná hliadka objavila už štvrtý únik plynu v plynovodoch Nord Stream

29.09.2022 10:18

Správy o nových problémoch s plynovodmi vedúcimi z Ruska do Nemecka sa začali objavovať v pondelok.

strecha_smrťak_Košice

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s tragickými búracími prácami

29.09.2022 10:00

Počas rekonštrukcie domu na ulici Slovenskej jednoty v Košiciach múr zavalil pracovníkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 92693x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie