Založ si blog

Labioplastika – estetická úprava Vašich intímnych partií

Niekedy dochádza k zmenám vzhľadu vagíny vplyvom životných udalostí, ako je pôrod alebo výrazné schudnutie. Inokedy za jej asymetrický vzhľad môže genetika. Okrem estetického problému predstavuje aj zdravotné riziko. Riešením je zmenšenie pyskov ohanbia, teda labioplastika.

Pre koho je určená labioplastika?

  • pre ženy, ktoré majú príliš veľké alebo asymetrické pysky ohanbia – v tomto prípade ide o estetický ako aj funkčný problém. Pysky ohanbia môžu byť zväčšené napríklad po pôrode, po výraznom schudnutí a úbytku tuku v intímnych partiách, alebo vplyvom veku.
  • pre ženy, ktorým to vplýva na psychiku – zväčšené pysky ohanbia môžu znižovať sebavedomie ženy až natoľko, že to u nej vedie k rozvinutiu depresie. Preto tento problém netreba podceňovať a plastická operácia vagíny môže výrazne pomôcť..
  • pre ženy, ktoré s tým majú problémy v bežnom živote, napríklad pri športe – aj v prípade, že zväčšené pysky ohanbia žena nepokladá za estetický problém, môžu jej prekážať pri sedení, chôdzi alebo každodennej hygiene. Okrem bolesti sa, napríklad pri častom bicyklovaní, môžu objaviť aj zápaly v oblasti genitálií. 
Labioplastika - estetická úprava Vašich intímnych partií

zdroj: freepik.com

Druhy labioplastiky a aký je medzi nimi rozdiel

Labioplastiku delíme na dva druhy: jednostrannú a obojstrannú. U klientiek sa vyberá podľa toho, či sú pysky ohanbia asymetrické, teda zväčšený je iba jeden z nich (jednostranná labioplastika), alebo sú zväčšené oba (obojstranná labioplastika).

Ako prebieha labioplastika?

Keďže ide o chirurgický zákrok, pri ktorom je odstránené nadbytočné tkanivo, vznikajú prirodzené obavy z bolesti. Klientky si môžu vybrať medzi lokálnou a celkovou anestézou, pri oboch možnostiach je však zaručená čo najväčšia bezbolestnosť zákroku.

Najskôr je naznačený tvar a veľkosť pyskov ohanbia, ktorý musí žena schváliť skôr, ako sa zákrok začne. Následne je podaná lokálna anestéza pomocou injekcie – pacientka môže cítiť bolesť vpichu alebo tlak – alebo celková anestéza, ak si ju pacientka zvolila.

Celá úprava pyskov ohanbia trvá 1 až 3 hodiny. Počas neho lekár vymodeluje pysky ohanbia odstránením nadbytočného tkaniva. Vzniknú pri tom malé rany, ktoré zašije. Po zákroku je potrebné niekoľko hodín oddychovať. Pozitívnou správou je, že po pár hodinách môže klientka odísť domov. Nesmie však riadiť auto, preto je vhodné odchádzať z kliniky v doprovode inej osoby. 

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

02.02.2023

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia. Ako vyčistiť upchaté potrubie? Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje [...]

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

bziny

Počas kalamity opitý šoféroval autobus s 12 ľuďmi, čelí obvineniu

06.02.2023 09:44, aktualizované: 11:15

34-ročný vodič nafúkal vyše promile.

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

ONLINE: Ukrajinci očakávajú februárovú ruskú ofenzívu. Sme pripravení, tvrdia

06.02.2023 06:15, aktualizované: 11:05

Ukrajina má pre prípadnú ruskú inváziu vo februári pripravené rezervy, aby ju odrazila, tvrdí ukrajinský minister obrany.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 112972x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie