Založ si blog

Labioplastika – estetická úprava Vašich intímnych partií

Niekedy dochádza k zmenám vzhľadu vagíny vplyvom životných udalostí, ako je pôrod alebo výrazné schudnutie. Inokedy za jej asymetrický vzhľad môže genetika. Okrem estetického problému predstavuje aj zdravotné riziko. Riešením je zmenšenie pyskov ohanbia, teda labioplastika.

Pre koho je určená labioplastika?

  • pre ženy, ktoré majú príliš veľké alebo asymetrické pysky ohanbia – v tomto prípade ide o estetický ako aj funkčný problém. Pysky ohanbia môžu byť zväčšené napríklad po pôrode, po výraznom schudnutí a úbytku tuku v intímnych partiách, alebo vplyvom veku.
  • pre ženy, ktorým to vplýva na psychiku – zväčšené pysky ohanbia môžu znižovať sebavedomie ženy až natoľko, že to u nej vedie k rozvinutiu depresie. Preto tento problém netreba podceňovať a plastická operácia vagíny môže výrazne pomôcť..
  • pre ženy, ktoré s tým majú problémy v bežnom živote, napríklad pri športe – aj v prípade, že zväčšené pysky ohanbia žena nepokladá za estetický problém, môžu jej prekážať pri sedení, chôdzi alebo každodennej hygiene. Okrem bolesti sa, napríklad pri častom bicyklovaní, môžu objaviť aj zápaly v oblasti genitálií. 
Labioplastika - estetická úprava Vašich intímnych partií

zdroj: freepik.com

Druhy labioplastiky a aký je medzi nimi rozdiel

Labioplastiku delíme na dva druhy: jednostrannú a obojstrannú. U klientiek sa vyberá podľa toho, či sú pysky ohanbia asymetrické, teda zväčšený je iba jeden z nich (jednostranná labioplastika), alebo sú zväčšené oba (obojstranná labioplastika).

Ako prebieha labioplastika?

Keďže ide o chirurgický zákrok, pri ktorom je odstránené nadbytočné tkanivo, vznikajú prirodzené obavy z bolesti. Klientky si môžu vybrať medzi lokálnou a celkovou anestézou, pri oboch možnostiach je však zaručená čo najväčšia bezbolestnosť zákroku.

Najskôr je naznačený tvar a veľkosť pyskov ohanbia, ktorý musí žena schváliť skôr, ako sa zákrok začne. Následne je podaná lokálna anestéza pomocou injekcie – pacientka môže cítiť bolesť vpichu alebo tlak – alebo celková anestéza, ak si ju pacientka zvolila.

Celá úprava pyskov ohanbia trvá 1 až 3 hodiny. Počas neho lekár vymodeluje pysky ohanbia odstránením nadbytočného tkaniva. Vzniknú pri tom malé rany, ktoré zašije. Po zákroku je potrebné niekoľko hodín oddychovať. Pozitívnou správou je, že po pár hodinách môže klientka odísť domov. Nesmie však riadiť auto, preto je vhodné odchádzať z kliniky v doprovode inej osoby. 

Sprchový kút – na čo si dať pozor pri výbere

26.06.2022

Vyberáte nový alebo prerábate starý sprchový kút? Viete na čo si dať pozor pri výbere? Rozhodne čítajte ďalej. Niekto dáva prednosť vani, a iný zase sprchovému kútu. Ak máte doma dostatok luxusu v podobe veľkej kúpeľne, môžete si dať sprchu aj vaňu. Ak však disponujete len menším priestorom, pekný sprchový kút je pre vás tým vhodným riešením. Na čo si však [...]

Ako spevniť zadok a panvové dno?

26.06.2022

Plne funkčné panvové svaly a pekný zadok nie sú iba otázkou estetického cítenia. Plnia dôležité funkcie, ktoré využívame každý deň bez toho, aby sme si to uvedomovali. Na čo nám slúžia panvové svaly? Panvové svaly nám slúžia na zadržiavanie moču a stolice, ale majú funkciu aj v našom sexuálnom živote a samozrejme pri pohybe nášho tela. Svaly panvového dna Svaly [...]

Kávová usadenina do odtoku nepatrí – ako ju využiť?

01.06.2022

Skoro každý človek pije kávu, no každý si ju pripravuje iným spôsobom. Pri väčšine spôsobov prípravy kávy zostáva kávová usadenina. Viete ako ju využiť? zdroj: freepik.com Čo spôsobuje kávová usadenina v odtoku? Ak pijete kávu niekoľkokrát denne, a vo vašej domácnosti ju pije viac členov, denne môžete vyprodukovať aj 100 gramov usadeniny. Lejete ju do odtoku? [...]

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

V Prahe si v predvečer výročia popravy Horákovej pripomenuli obete komunizmu

26.06.2022 21:37

Pietne akcie sa konali na cintoríne v Ďábliciach i na Vyšehrade.

Princ Charles

Doba kešu bola aj u Alžbety. Charles dostal z Kataru tri milióny eur

26.06.2022 20:51

Kráľovská rodina môže prijať "šek". O hotovosti však smernica mlčí.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Východoslovenskí vodári uvažujú o zamestnaneckých akciách

26.06.2022 20:25

V súčasnosti však vydávanie zamestnaneckých akcií nie je jednoduché, zvlášť v prípade vodárenských spoločností.

Vysoké Tatry / Turizmus / Malá studená dolina / Veľká studená dolina /

Tragický pád zo Satana: V Tatrách zahynula poľská turistka

26.06.2022 19:12, aktualizované: 19:51

Pod Poludňovým Grúňom zase horskí záchranári ratovali 68-ročnú turistku a 15–ročného chlapca.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 66572x
Priemerná čítanosť článkov: 1585x

Autor blogu

Kategórie