Založ si blog

Kávová usadenina do odtoku nepatrí – ako ju využiť?

Skoro každý človek pije kávu, no každý si ju pripravuje iným spôsobom. Pri väčšine spôsobov prípravy kávy zostáva kávová usadenina. Viete ako ju využiť?

Kávová usadenina do odtoku nepatrí – ako ju využiť?

zdroj: freepik.com

Čo spôsobuje kávová usadenina v odtoku?

Ak pijete kávu niekoľkokrát denne, a vo vašej domácnosti ju pije viac členov, denne môžete vyprodukovať aj 100 gramov usadeniny. Lejete ju do odtoku? Chyba. Usadenina z kávy sa postupne hromadí, a nakoniec môže spôsobiť aj upchatý odtok. Možno nie hneď, ale po pár týždňoch určite. Voda totiž usadeninu spoľahlivo neodstráni, a tak vám nezostane nič iné ako krtkovanie s profesionálmi.

Využitie kávovej usadeniny v domácnosti

Namiesto toho, aby ste ju liali do odtoku, využite ju vo vašej domácnosti. Vedeli ste že využitie kávovej usadeniny je všestranné?

  • Ako hnojivo na rastliny: zmiešajte ju s vodou, a polejte ňou rastliny. Obsahuje veľa draslíka, čo pôsobí ako prírodné hnojivo.
  • Proti škodcom:  kávová usadenina sa vám v záhrade osvedčí aj v boji proti slimákom a voškám. Okolo záhonov vytvorte pruh pilín, ktorý následne zalejete silným roztokom s kávovou usadeninou.
  • Na vyčistenie grilu aj hrncov: ide to aj bez chémie. Na hubku nasypte trochu usadeniny a čistite. Potom opláchnite vodou. Zašlý a prihorený riad či gril vyčistí bez škrabancov.

Benefity kávy v kozmetike

Kávová usadenina vám spraví službu aj v kúpeľni. Káva totiž obsahuje kofeín a antioxidanty, čo sú zložky, ktoré vám pomôžu na ceste za krajšou pleťou a vlasmi.

  • Pleťová maska a peeling: zmiešajte usadeninu s trochou olivového oleja a naneste zmes na tvár. Táto kávová maska a peeling v jednom vám krásne zjemní pokožku.
  • Na vlasy: vtrite si do vlasov kávovú usadeninu, zabaľte do teplého uteráka, a nechajte polhodinu pôsobiť. Krásne oživí hnedé vlasy a dodá im zdravý lesk.
  • Proti celulitíde: naneste kávovú usadeninu na miesta, kde vás trápi celulitída a zabaľte do potravinárskej fólie. Nechajte pôsobiť 15 minút a zmyte. Budete mať hladké stehná bez pomarančovej kože, ale dôležitá je pravidelnosť.

Sprchový kút – na čo si dať pozor pri výbere

26.06.2022

Vyberáte nový alebo prerábate starý sprchový kút? Viete na čo si dať pozor pri výbere? Rozhodne čítajte ďalej. Niekto dáva prednosť vani, a iný zase sprchovému kútu. Ak máte doma dostatok luxusu v podobe veľkej kúpeľne, môžete si dať sprchu aj vaňu. Ak však disponujete len menším priestorom, pekný sprchový kút je pre vás tým vhodným riešením. Na čo si však [...]

Ako spevniť zadok a panvové dno?

26.06.2022

Plne funkčné panvové svaly a pekný zadok nie sú iba otázkou estetického cítenia. Plnia dôležité funkcie, ktoré využívame každý deň bez toho, aby sme si to uvedomovali. Na čo nám slúžia panvové svaly? Panvové svaly nám slúžia na zadržiavanie moču a stolice, ale majú funkciu aj v našom sexuálnom živote a samozrejme pri pohybe nášho tela. Svaly panvového dna Svaly [...]

Labioplastika – estetická úprava Vašich intímnych partií

01.06.2022

Niekedy dochádza k zmenám vzhľadu vagíny vplyvom životných udalostí, ako je pôrod alebo výrazné schudnutie. Inokedy za jej asymetrický vzhľad môže genetika. Okrem estetického problému predstavuje aj zdravotné riziko. Riešením je zmenšenie pyskov ohanbia, teda labioplastika. Pre koho je určená labioplastika? pre ženy, ktoré majú príliš veľké alebo asymetrické pysky [...]

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

V Prahe si v predvečer výročia popravy Horákovej pripomenuli obete komunizmu

26.06.2022 21:37

Pietne akcie sa konali na cintoríne v Ďábliciach i na Vyšehrade.

Princ Charles

Doba kešu bola aj u Alžbety. Charles dostal z Kataru tri milióny eur

26.06.2022 20:51

Kráľovská rodina môže prijať "šek". O hotovosti však smernica mlčí.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Východoslovenskí vodári uvažujú o zamestnaneckých akciách

26.06.2022 20:25

V súčasnosti však vydávanie zamestnaneckých akcií nie je jednoduché, zvlášť v prípade vodárenských spoločností.

Vysoké Tatry / Turizmus / Malá studená dolina / Veľká studená dolina /

Tragický pád zo Satana: V Tatrách zahynula poľská turistka

26.06.2022 19:12, aktualizované: 19:51

Pod Poludňovým Grúňom zase horskí záchranári ratovali 68-ročnú turistku a 15–ročného chlapca.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 66587x
Priemerná čítanosť článkov: 1585x

Autor blogu

Kategórie