Založ si blog

Kávová usadenina do odtoku nepatrí – ako ju využiť?

Skoro každý človek pije kávu, no každý si ju pripravuje iným spôsobom. Pri väčšine spôsobov prípravy kávy zostáva kávová usadenina. Viete ako ju využiť?

Kávová usadenina do odtoku nepatrí – ako ju využiť?

zdroj: freepik.com

Čo spôsobuje kávová usadenina v odtoku?

Ak pijete kávu niekoľkokrát denne, a vo vašej domácnosti ju pije viac členov, denne môžete vyprodukovať aj 100 gramov usadeniny. Lejete ju do odtoku? Chyba. Usadenina z kávy sa postupne hromadí, a nakoniec môže spôsobiť aj upchatý odtok. Možno nie hneď, ale po pár týždňoch určite. Voda totiž usadeninu spoľahlivo neodstráni, a tak vám nezostane nič iné ako krtkovanie s profesionálmi.

Využitie kávovej usadeniny v domácnosti

Namiesto toho, aby ste ju liali do odtoku, využite ju vo vašej domácnosti. Vedeli ste že využitie kávovej usadeniny je všestranné?

  • Ako hnojivo na rastliny: zmiešajte ju s vodou, a polejte ňou rastliny. Obsahuje veľa draslíka, čo pôsobí ako prírodné hnojivo.
  • Proti škodcom:  kávová usadenina sa vám v záhrade osvedčí aj v boji proti slimákom a voškám. Okolo záhonov vytvorte pruh pilín, ktorý následne zalejete silným roztokom s kávovou usadeninou.
  • Na vyčistenie grilu aj hrncov: ide to aj bez chémie. Na hubku nasypte trochu usadeniny a čistite. Potom opláchnite vodou. Zašlý a prihorený riad či gril vyčistí bez škrabancov.

Benefity kávy v kozmetike

Kávová usadenina vám spraví službu aj v kúpeľni. Káva totiž obsahuje kofeín a antioxidanty, čo sú zložky, ktoré vám pomôžu na ceste za krajšou pleťou a vlasmi.

  • Pleťová maska a peeling: zmiešajte usadeninu s trochou olivového oleja a naneste zmes na tvár. Táto kávová maska a peeling v jednom vám krásne zjemní pokožku.
  • Na vlasy: vtrite si do vlasov kávovú usadeninu, zabaľte do teplého uteráka, a nechajte polhodinu pôsobiť. Krásne oživí hnedé vlasy a dodá im zdravý lesk.
  • Proti celulitíde: naneste kávovú usadeninu na miesta, kde vás trápi celulitída a zabaľte do potravinárskej fólie. Nechajte pôsobiť 15 minút a zmyte. Budete mať hladké stehná bez pomarančovej kože, ale dôležitá je pravidelnosť.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

visolajský

Lekárski odborári oznámia, koľkí lekári sa k štvrtku rozhodli podať výpovede

29.09.2022 12:15

Ministerstvo zdravotníctva kritizovalo Visolajského prístup, ktorý podľa neho sprostredkúva lekárom neúplné alebo žiadne informácie.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

BBSK, lekári, nábor, ambulancie

Dostanú nové auto aj bývanie. Na strednom Slovensku začal veľký nábor lekárov

29.09.2022 10:23

Lekárov chce banskobystrická župa udržať doma a zvýšiť tak počet nových ordinácií.

Nord Stream

Švédska pobrežná hliadka objavila už štvrtý únik plynu v plynovodoch Nord Stream

29.09.2022 10:18

Správy o nových problémoch s plynovodmi vedúcimi z Ruska do Nemecka sa začali objavovať v pondelok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 92698x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie