Založ si blog

Ako zlepšiť dlhodobo slabú erekciu?

Vedeli ste, že poruchy erekcie sa vyskytujú takmer u každého druhého muža vo veku nad 40 rokov? Dlhodobo slabá erekcia alebo iné problémy s erekciou môžu časom prerásť do ochorenia s názvom erektilná dysfunkcia (impotencia).Podľa prieskumov sa s týmto ochorením stretne až 30% mužov z celkovej svetovej populácie. 1 zo 4 diagnostikovaných pacientov má pritom menej ako 40 rokov.

muž s erektilnou dysfunkciou na posteli

Čo vplýva na kvalitu erekcie?

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu u mužov spustiť problémy s erekciou. Najčastejšie ide o biologické faktory ako sú napr. poruchy nervovej sústavy, kardiovaskulárne ochorenia, problémy so srdcom, zvýšený krvný tlak, cukrovka a rôzne druhy zápalových ochorení pohlavných orgánov.

Kvalitu erekcie však ovplyvňuje aj zlá životospráva, nedostatok pohybu, fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Rovnako dôležitá je aj mužova psychika. Úzkosti, depresie, nedostatok sebavedomia a neustály stres v zamestnaní sú čoraz častejšími príčinami slabej erekcie aj u mužov v mladšom  veku.

Ako predchádzať problému so slabou erekciou?

Ak sa u vás objavia problémy s erekciou, nemusí to hneď znamenať, že máte erektilnú dysfunkciu. V mnohých prípadov je to len signál, že sa o svoje telo musíte začať lepšie starať. Dostatok spánku, pravidelné cvičenie, zdravý jedálniček a obmedzenie návykových látok ako sú alkohol a cigarety sú najlepšou formou prevencie slabej erekcie.

muž cvičí na zlepšenie erekcie

Ako riešiť dlhodobý problém so slabou erekciou?

Ak zmena životného štýlu nestačí, je načase vyhľadať lekára. Váš urológ určí správnu diagnózu a navrhne vhodnú liečbu. V počiatočnej fáze erektilnej dysfunkcie sa zvyčajne nasadzujú tabletky na podporu erekcie. Tabletky s prírodným zložením sú dokonca dostupné aj bez lekárskeho predpisu.

Ďalšou možnosťou je liečba erekcie rázovou vlnou. Ide o rýchle, bezbolestné a neinvazívne ošetrenie, ktorým sa výrazne zlepšuje prekrvenie penisu a tým aj schopnosť dosiahnutia erekcie. Ak táto metóda zlyhá, pristupuje sa k injekčnej liečbe erektilnej disfunkcie. Aj táto procedúra je veľmi jednoduchá a po krátkom zaškolení jej aplikáciu zvládne doma každý muž.

Slabá erekcia je veľmi citlivou témou, ktorá dokáže veľmi negatívne ovplyvniť duševnú pohodu a sebavedomie muža. Dobrou správou je, že moderná medicína už pozná veľmi efektívne riešenia, ktorých sa určite netreba báť. Stačí sa len zveriť do rúk odborníkov, ktorí sa tejto problematike rozumejú najlepšie.

Zdroj obrázkov: freepik.com

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

02.02.2023

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia. Ako vyčistiť upchaté potrubie? Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje [...]

pavel, scholz

Pre vyjadrenia k Ukrajine je Petr Pavel v „starostlivom“ hľadáčiku Moskvy

23.03.2023 12:44

Český prezident uviedol, že tento rok považuje pre vojnu za rozhodujúcu.

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Vyšetrovanie tragickej nehody na Zochovej v Bratislave ukončili

23.03.2023 12:35

Dušan Dědeček vlani 2. októbra pod vplyvom alkoholu nabúral autom do skupiny ľudí na zastávke, zomreli piati študenti.

Putin

Video: Zatkli by na Slovensku Putina? Odpovedá Heger

23.03.2023 12:32

Čo by stalo, keby ruský prezident Vladimír Putin pricestoval na Slovensko? Zadržali by ho na základe zatykača Medzinárodného trestného súdu (ICC)?

protest

Štrajky po celom Francúzku pokračujú. Ochromená je doprava, uzavretých niekoľko škôl

23.03.2023 12:19, aktualizované: 12:25

Vo Francúzsku sa koná ďalšie kolo štrajkov. Po presadení reformy dôchodkového systému narastá hnev medzi protestujúcimi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 120055x
Priemerná čítanosť článkov: 2070x

Autor blogu

Kategórie