Založ si blog

Ako zlepšiť dlhodobo slabú erekciu?

Vedeli ste, že poruchy erekcie sa vyskytujú takmer u každého druhého muža vo veku nad 40 rokov? Dlhodobo slabá erekcia alebo iné problémy s erekciou môžu časom prerásť do ochorenia s názvom erektilná dysfunkcia (impotencia).Podľa prieskumov sa s týmto ochorením stretne až 30% mužov z celkovej svetovej populácie. 1 zo 4 diagnostikovaných pacientov má pritom menej ako 40 rokov.

muž s erektilnou dysfunkciou na posteli

Čo vplýva na kvalitu erekcie?

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu u mužov spustiť problémy s erekciou. Najčastejšie ide o biologické faktory ako sú napr. poruchy nervovej sústavy, kardiovaskulárne ochorenia, problémy so srdcom, zvýšený krvný tlak, cukrovka a rôzne druhy zápalových ochorení pohlavných orgánov.

Kvalitu erekcie však ovplyvňuje aj zlá životospráva, nedostatok pohybu, fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Rovnako dôležitá je aj mužova psychika. Úzkosti, depresie, nedostatok sebavedomia a neustály stres v zamestnaní sú čoraz častejšími príčinami slabej erekcie aj u mužov v mladšom  veku.

Ako predchádzať problému so slabou erekciou?

Ak sa u vás objavia problémy s erekciou, nemusí to hneď znamenať, že máte erektilnú dysfunkciu. V mnohých prípadov je to len signál, že sa o svoje telo musíte začať lepšie starať. Dostatok spánku, pravidelné cvičenie, zdravý jedálniček a obmedzenie návykových látok ako sú alkohol a cigarety sú najlepšou formou prevencie slabej erekcie.

muž cvičí na zlepšenie erekcie

Ako riešiť dlhodobý problém so slabou erekciou?

Ak zmena životného štýlu nestačí, je načase vyhľadať lekára. Váš urológ určí správnu diagnózu a navrhne vhodnú liečbu. V počiatočnej fáze erektilnej dysfunkcie sa zvyčajne nasadzujú tabletky na podporu erekcie. Tabletky s prírodným zložením sú dokonca dostupné aj bez lekárskeho predpisu.

Ďalšou možnosťou je liečba erekcie rázovou vlnou. Ide o rýchle, bezbolestné a neinvazívne ošetrenie, ktorým sa výrazne zlepšuje prekrvenie penisu a tým aj schopnosť dosiahnutia erekcie. Ak táto metóda zlyhá, pristupuje sa k injekčnej liečbe erektilnej disfunkcie. Aj táto procedúra je veľmi jednoduchá a po krátkom zaškolení jej aplikáciu zvládne doma každý muž.

Slabá erekcia je veľmi citlivou témou, ktorá dokáže veľmi negatívne ovplyvniť duševnú pohodu a sebavedomie muža. Dobrou správou je, že moderná medicína už pozná veľmi efektívne riešenia, ktorých sa určite netreba báť. Stačí sa len zveriť do rúk odborníkov, ktorí sa tejto problematike rozumejú najlepšie.

Zdroj obrázkov: freepik.com

Tieto problémy s WC si opravíte aj sami

26.04.2022

Každú domácnosť raz za čas potrápia problémy s toaletou. Je jedno, či bývate v novostavbe, staršom dome alebo bytovke. Pretekajúci či upchatý záchod býva častým problémom za ktorý si často krát môžeme aj sami. Na niektoré menšie problémy si vystačíte aj sami, a na tie väčšie si musíte zavolať odborníkov. Tam pomôže už len krtkovanie. Dnes sa spolu pozrieme [...]

Odpovede na najčastejšie otázky o vazektómii

20.04.2022

Vazektómia je stále téma, ktorá pre mnohých pôsobí kontroverzne. Kastrácia muža znie pre veľa mužov hrôzostrašne, no pritom sa jedná o jednoduchý a pohodlný zákrok. Je to elegantné riešenie, pre všetkých mužov, ktorí (už) netúžia po deťoch. V čom spočíva princíp vazektómie? Vazektómia je vlastne mužská antikoncepcia, ktorá zaručí 100% výsledky. Pri tomto [...]

10 vecí, ktoré rozhodne nesplachujte do záchoda

19.04.2022

Určite ste sa aj vy aspoň raz za život stretli s tým, že ste mali upchatý záchod, a netušili ste, ako sa to mohlo stať. Bohužiaľ, upchaté wc je pomerne častá vec, a deje sa to z toho dôvodu, že ľudia splachujú rôzne veci, ktoré by nemali. Dnes sa pozrieme na 10 najčastejších vecí, kvôli ktorým si musíte volať odborníkov na krtkovanie. Čo vlastne znamená krtkovanie? [...]

čaputová mimovládne organizácie

Prezidentka prijala predstaviteľov mimovládnych organizácií, ocenila ich pomoc

24.05.2022 20:29

130 slovenských mimovládnych organizácií pomáhalo štátu a samosprávam zvládnuť prílev ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine.

Janez Janša

Urazil novinárky. Súd potvrdil premiérovi Janšovi podmienečný trest

24.05.2022 19:13

Súd zamietol odvolanie dosluhujúceho slovinského premiéra Janeza Janšu.

Rusko Navaľnyj súd odvolanie Putin vojna uarus

Rusi proti vojne: doma trest, vo svete pohŕdanie

24.05.2022 18:37

Tisíce kritikov vojny skončili v Rusku na lavici obžalovaných a státisíce ušli za hranice. Pri širokej podpore, ktorej sa šéf Kremľa doma stále teší, cítiť u odporcov režimu čoraz viac rozpakov i bezradnosti.

Mexiko / nepokoje / násilie /

Masaker v Mexiku. V hoteli a dvoch baroch zabili desať ľudí

24.05.2022 18:21

K útoku došlo v meste Celaya v strednom Mexiku, kde vznikol spor medzi drogovými kartelmi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 59615x
Priemerná čítanosť článkov: 1569x

Autor blogu

Kategórie