Založ si blog

Ako zlepšiť dlhodobo slabú erekciu?

Vedeli ste, že poruchy erekcie sa vyskytujú takmer u každého druhého muža vo veku nad 40 rokov? Dlhodobo slabá erekcia alebo iné problémy s erekciou môžu časom prerásť do ochorenia s názvom erektilná dysfunkcia (impotencia).Podľa prieskumov sa s týmto ochorením stretne až 30% mužov z celkovej svetovej populácie. 1 zo 4 diagnostikovaných pacientov má pritom menej ako 40 rokov.

muž s erektilnou dysfunkciou na posteli

Čo vplýva na kvalitu erekcie?

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu u mužov spustiť problémy s erekciou. Najčastejšie ide o biologické faktory ako sú napr. poruchy nervovej sústavy, kardiovaskulárne ochorenia, problémy so srdcom, zvýšený krvný tlak, cukrovka a rôzne druhy zápalových ochorení pohlavných orgánov.

Kvalitu erekcie však ovplyvňuje aj zlá životospráva, nedostatok pohybu, fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Rovnako dôležitá je aj mužova psychika. Úzkosti, depresie, nedostatok sebavedomia a neustály stres v zamestnaní sú čoraz častejšími príčinami slabej erekcie aj u mužov v mladšom  veku.

Ako predchádzať problému so slabou erekciou?

Ak sa u vás objavia problémy s erekciou, nemusí to hneď znamenať, že máte erektilnú dysfunkciu. V mnohých prípadov je to len signál, že sa o svoje telo musíte začať lepšie starať. Dostatok spánku, pravidelné cvičenie, zdravý jedálniček a obmedzenie návykových látok ako sú alkohol a cigarety sú najlepšou formou prevencie slabej erekcie.

muž cvičí na zlepšenie erekcie

Ako riešiť dlhodobý problém so slabou erekciou?

Ak zmena životného štýlu nestačí, je načase vyhľadať lekára. Váš urológ určí správnu diagnózu a navrhne vhodnú liečbu. V počiatočnej fáze erektilnej dysfunkcie sa zvyčajne nasadzujú tabletky na podporu erekcie. Tabletky s prírodným zložením sú dokonca dostupné aj bez lekárskeho predpisu.

Ďalšou možnosťou je liečba erekcie rázovou vlnou. Ide o rýchle, bezbolestné a neinvazívne ošetrenie, ktorým sa výrazne zlepšuje prekrvenie penisu a tým aj schopnosť dosiahnutia erekcie. Ak táto metóda zlyhá, pristupuje sa k injekčnej liečbe erektilnej disfunkcie. Aj táto procedúra je veľmi jednoduchá a po krátkom zaškolení jej aplikáciu zvládne doma každý muž.

Slabá erekcia je veľmi citlivou témou, ktorá dokáže veľmi negatívne ovplyvniť duševnú pohodu a sebavedomie muža. Dobrou správou je, že moderná medicína už pozná veľmi efektívne riešenia, ktorých sa určite netreba báť. Stačí sa len zveriť do rúk odborníkov, ktorí sa tejto problematike rozumejú najlepšie.

Zdroj obrázkov: freepik.com

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 103280x
Priemerná čítanosť článkov: 1949x

Autor blogu

Kategórie