Založ si blog

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny.

Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu

Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred potopou, keď sa chcete vo vani osprchovať. Ide o funkčný aj dekoračný prvok kúpeľne. Existujú totiž aj dekoratívne sklá, ktoré osviežujú dizajn kúpeľne. Zvyčajne sú zásteny vyrobené z plastu (tie sú lacnejšie) alebo zo skla, ktoré má špeciálnu úpravu proti usádzaniu vodného kameňa a jednoducho sa čistí.

Typy vaňovej zásteny 

  1. Rámové vaňové zásteny

Rámové zásteny sú ohraničené profily v počte od dvoch do piatich dielov. Môžu byť pevné alebo skladacie. Pevné rámové zásteny sa pridávajú na vane s rovnými okrajmi a vytvoríte tak veľký sprchovací kút, v ktorom sa môžete aj okúpať. Nehodia sa na malé vane, pretože by neposkytovali dostatok miesta na vstup do vane (aspoň 70 cm). Skladacie zásteny sa dajú zložiť, avšak nesmú zasahovať napríklad do batérie a kohútika. Ďalšou alternatívou sú posuvné vaňové zásteny, ktoré fungujú rovnako ako posuvné dvere. 

Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred potopou

zdroj : freepik.com

  1. Bezrámové vaňové zásteny

Sú o niečo drahšie ako rámové, ale esteticky vyzerajú výborne. Za vyššiu cenu je zodpovedný materiál – bezpečnostné sklo. Vďaka absencii rámov sa aj jednoduchšie umývajú. Sú pripevnené pomocou kovových stĺpcov alebo pántov. 

  1. Atypické vaňové zásteny

Ak je vaša vaňa atypická, nevešajte hlavu. Je možné vytvoriť na ňu zástenu na mieru. Hodí sa najmä pre široké štvorcové vane, zaoblené vane alebo rohové vane.

Benefity vaňovej zásteny

  • Kombinácia výhod vane a sprchy – kedykoľvek sa môžete osprchovať alebo okúpať v neriskujete pritom mokré fľaky po celej kúpeľni. 
  • Jednoduchá inštalácia – pri inštalácii vaňovej zásteny nie je potrebné prerábať celú kúpeľňu vrátane demolácie obkladov, ako je to v prípade zmeny vane za sprchový kút alebo opačne.
  • Optické zväčšenie kúpeľne a dekoratívny prvok – z mnohých dizajnov si môžete vybrať taký, ktorý najviac svedčí vašej vlastnej domácnosti. 
  • Ochrana kúpeľne pred striekajúcou vodou pri sprchovaní.

Sú hliníkové ploty naozaj bezúdržbové?

14.08.2023

Ako každá väčšia investícia do domácnosti, aj výber vhodného oplotenia vyžaduje prieskum trhu a hľadanie tej najlepšej alternatívy. Hliníkové ploty sú dobrou voľbou pre majiteľov domov, ktorí chcú mať estetický a ľahko udržiavateľný plot okolo pozemku. Benefity hliníkových plotov Hliníkové ploty sú populárne kvôli svojmu vzhľadu, ľahkosti a odolnosti. [...]

Upchatý odtok v kuchyni – RADY A TIPY

10.08.2023

Upchatý odtok v kuchyni je bežný problém v domácnosti, ktorý však môže viesť k oveľa väčším problémom. Najskôr si všimnete, že vám v drese odteká voda veľmi pomaly alebo neodteká vôbec. Typickým príznakom je aj nepríjemný zápach. Príčiny upchatého odtoku v kuchyni Za upchatý kuchynský odtok si často môžeme sami, pretože ho nesprávne používame a pokúšame [...]

Biely povlak na penise, čo ho môže spôsobovať

10.08.2023

Biely povlak na penise, nazývaný aj smegma, môže byť hladký alebo hrudkovitý biely film na jednej strane žaluďa, alebo na jeho celej ploche. Tento problém sa objavuje u dospelých mužov aj u detí a jedinou príčinou nemusí byť iba nedostatočná hygiena. Možné príčiny bielych povlakov na penise Príčinou objavenia bieleho povlaku na penise môže byť infekčné ochorenie, [...]

george Santos

Peniaze darcov míňal na luxus a porno. Kongres USA vylúčil republikána Santosa

01.12.2023 23:44

35-ročný Santos sa do Kongresu dostal vo vlaňajších voľbách. Následne sa však ukázalo, že celý jeho životopis bol podvodom.

česko, sneh, zima

Českú republiku zasypal sneh, problémy má aj pražské letisko

01.12.2023 23:15

Hasiči večer informovali o stovkách zásahov na rôznych miestach republiky.

Vyšný Komárnik hranice kolóny kamióny

Kyjev a Varšava sa dohodli na riešení protestu poľských autodopravcov na hraniciach

01.12.2023 22:41

Únia autodopravcov Slovenska v piatok na protest zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod.

Kórea, satelit špionážny, raketa

Južná Kórea vypustila svoj prvý vojenský prieskumný satelit

01.12.2023 21:44

Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 165027x
Priemerná čítanosť článkov: 2662x

Autor blogu

Kategórie