Založ si blog

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny.

Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu

Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred potopou, keď sa chcete vo vani osprchovať. Ide o funkčný aj dekoračný prvok kúpeľne. Existujú totiž aj dekoratívne sklá, ktoré osviežujú dizajn kúpeľne. Zvyčajne sú zásteny vyrobené z plastu (tie sú lacnejšie) alebo zo skla, ktoré má špeciálnu úpravu proti usádzaniu vodného kameňa a jednoducho sa čistí.

Typy vaňovej zásteny 

  1. Rámové vaňové zásteny

Rámové zásteny sú ohraničené profily v počte od dvoch do piatich dielov. Môžu byť pevné alebo skladacie. Pevné rámové zásteny sa pridávajú na vane s rovnými okrajmi a vytvoríte tak veľký sprchovací kút, v ktorom sa môžete aj okúpať. Nehodia sa na malé vane, pretože by neposkytovali dostatok miesta na vstup do vane (aspoň 70 cm). Skladacie zásteny sa dajú zložiť, avšak nesmú zasahovať napríklad do batérie a kohútika. Ďalšou alternatívou sú posuvné vaňové zásteny, ktoré fungujú rovnako ako posuvné dvere. 

Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred potopou

zdroj : freepik.com

  1. Bezrámové vaňové zásteny

Sú o niečo drahšie ako rámové, ale esteticky vyzerajú výborne. Za vyššiu cenu je zodpovedný materiál – bezpečnostné sklo. Vďaka absencii rámov sa aj jednoduchšie umývajú. Sú pripevnené pomocou kovových stĺpcov alebo pántov. 

  1. Atypické vaňové zásteny

Ak je vaša vaňa atypická, nevešajte hlavu. Je možné vytvoriť na ňu zástenu na mieru. Hodí sa najmä pre široké štvorcové vane, zaoblené vane alebo rohové vane.

Benefity vaňovej zásteny

  • Kombinácia výhod vane a sprchy – kedykoľvek sa môžete osprchovať alebo okúpať v neriskujete pritom mokré fľaky po celej kúpeľni. 
  • Jednoduchá inštalácia – pri inštalácii vaňovej zásteny nie je potrebné prerábať celú kúpeľňu vrátane demolácie obkladov, ako je to v prípade zmeny vane za sprchový kút alebo opačne.
  • Optické zväčšenie kúpeľne a dekoratívny prvok – z mnohých dizajnov si môžete vybrať taký, ktorý najviac svedčí vašej vlastnej domácnosti. 
  • Ochrana kúpeľne pred striekajúcou vodou pri sprchovaní.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Trápi vás ochlpenie intímnych partií – skúste laserovú epiláciu

22.08.2022

Laserová epilácia sa teší čoraz väčšej popularite. Tento bezbolestný zákrok vás môže zbaviť nechcených chĺpkov na veľmi dlhý čas alebo aj navždy. Čo je to laserová epilácia? Laserová epilácia je procedúra, pri ktorej laser odstráni viditeľnú časť chĺpka (nad pokožkou) a zároveň odstráni jeho korienok. Laserová epilácia je vhodná na týchto častiach tela: [...]

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

visolajský

Lekárski odborári oznámia, koľkí lekári sa rozhodli podať výpovede

29.09.2022 12:15

Ministerstvo kritizovalo Visolajského prístup, ktorý podľa neho sprostredkúva lekárom neúplné alebo žiadne informácie.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

BBSK, lekári, nábor, ambulancie

Dostanú nové auto aj bývanie. Na strednom Slovensku začal veľký nábor lekárov

29.09.2022 10:23

Lekárov chce banskobystrická župa udržať doma a zvýšiť tak počet nových ordinácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 92708x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie