Založ si blog

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny.

Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu

Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred potopou, keď sa chcete vo vani osprchovať. Ide o funkčný aj dekoračný prvok kúpeľne. Existujú totiž aj dekoratívne sklá, ktoré osviežujú dizajn kúpeľne. Zvyčajne sú zásteny vyrobené z plastu (tie sú lacnejšie) alebo zo skla, ktoré má špeciálnu úpravu proti usádzaniu vodného kameňa a jednoducho sa čistí.

Typy vaňovej zásteny 

  1. Rámové vaňové zásteny

Rámové zásteny sú ohraničené profily v počte od dvoch do piatich dielov. Môžu byť pevné alebo skladacie. Pevné rámové zásteny sa pridávajú na vane s rovnými okrajmi a vytvoríte tak veľký sprchovací kút, v ktorom sa môžete aj okúpať. Nehodia sa na malé vane, pretože by neposkytovali dostatok miesta na vstup do vane (aspoň 70 cm). Skladacie zásteny sa dajú zložiť, avšak nesmú zasahovať napríklad do batérie a kohútika. Ďalšou alternatívou sú posuvné vaňové zásteny, ktoré fungujú rovnako ako posuvné dvere. 

Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred potopou

zdroj : freepik.com

  1. Bezrámové vaňové zásteny

Sú o niečo drahšie ako rámové, ale esteticky vyzerajú výborne. Za vyššiu cenu je zodpovedný materiál – bezpečnostné sklo. Vďaka absencii rámov sa aj jednoduchšie umývajú. Sú pripevnené pomocou kovových stĺpcov alebo pántov. 

  1. Atypické vaňové zásteny

Ak je vaša vaňa atypická, nevešajte hlavu. Je možné vytvoriť na ňu zástenu na mieru. Hodí sa najmä pre široké štvorcové vane, zaoblené vane alebo rohové vane.

Benefity vaňovej zásteny

  • Kombinácia výhod vane a sprchy – kedykoľvek sa môžete osprchovať alebo okúpať v neriskujete pritom mokré fľaky po celej kúpeľni. 
  • Jednoduchá inštalácia – pri inštalácii vaňovej zásteny nie je potrebné prerábať celú kúpeľňu vrátane demolácie obkladov, ako je to v prípade zmeny vane za sprchový kút alebo opačne.
  • Optické zväčšenie kúpeľne a dekoratívny prvok – z mnohých dizajnov si môžete vybrať taký, ktorý najviac svedčí vašej vlastnej domácnosti. 
  • Ochrana kúpeľne pred striekajúcou vodou pri sprchovaní.

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

02.02.2023

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia. Ako vyčistiť upchaté potrubie? Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje [...]

Zeman, Kiska,

Posledné zbohom Slovensku. Zeman príde do Tatier, stretne sa aj s exprezidentami

06.02.2023 13:06

S prezidentkou Čaputovou sa Zeman stretne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

bziny

Počas kalamity opitý šoféroval autobus s 12 ľuďmi, čelí obvineniu

06.02.2023 09:44, aktualizované: 13:27

Ministerstvo vnútra eviduje z dôvodu snehovej kalamity dovedna 111 mimoriadnych situácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 112992x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie