Založ si blog

Máte problém so splácaním svojich dlhov? Aké máte možnosti?

Inflácia a zdražovanie sú témy, ktorými sme sa v posledných mesiacoch nemohli vyhnúť. Keď sa k tomu pridá sezónne nakupovanie na sviatky, nečudujeme sa, že viac ako polovica Slovákov spláca pôžičku alebo úver týkajúci sa spotrebného tovaru. Samozrejmosťou je takmer u každého i hypotéka. Niekedy však životné okolnosti znemožňujú postupné splácanie dlhov, najmä ak ide o prepustenie zo zamestnania, ochorenie alebo veľké životné zmeny ako je narodenie dieťaťa alebo rozvod. Pozrite sa na dlhy spolu s nami a nájdite riešenia na mieru.

Nechajte si poradiť s hypotékou

Hypotéku splácame niekoľko desaťročí, preto je potrebné ju dobre nastaviť. Zverte sa s podmienkami splácania odborníkom, ktorí vám ich vhodne nastavia.

Znížte svoju úrokovú sadzbu

Úroková sadzba je číslo, od ktorého sa odvíja množstvo peňazí, ktoré zaplatíte navyše. Čím menšie úroky, tým rýchlejšie sa zbavíte svojho dlhu. Máte v tomto prípade dve možnosti – refinancovanie hypotéky do inej banky, ktorá poskytuje lepšie podmienky, alebo vyjednanie lepších úrokov vo vlastnej banke.

Predĺžte si lehotu splatnosti

Predĺženie splatnosti úveru je možné využiť vtedy, keď vo vašej rodine nastali okolnosti, ktoré môžu mať za následok neschopnosť splácať úver. Banke musíte predložiť žiadosť a počkať na jej schválenie.

NestorCapital | Problém so splácaním hypotéky

zdroj : freepik.com

Skúste požiadať o odklad splátok

Táto možnosť je skvelá v prípade, že máte iba krátkodobý výpadok financií – napríklad ak vám klienti nezaplatili včas alebo ak ste prišli o prácu, ale hľadáte si novú. Takto môžete splátky zaplatiť neskôr, ale je možné, že sa navýšia a že sa predĺži doba splácania.

Predajte svoju nehnuteľnosť

Radikálne, ale veľmi rýchle a účinné riešenie, vďaka ktorému splatíte všetky dlhy naraz a okamžite, je výkup nehnuteľnosti. Ponúkajú ho špecializované spoločnosti na výkup nehnuteľnosti, ktoré namiesto vás vyriešia aj väčšinu dokumentácie. Nutnosťou je však presťahovanie sa do menšieho bytu alebo do podnájmu.

Osobný bankrot ako posledné východisko

Osobný bankrot je zákonom upravený proces, ktorým sa fyzická osoba – podnikateľ alebo nepodnikateľ – môže oddlžiť od svojich dlhov. Existujú dve možnosti, ako to urobiť.

Konkurz

Dlžník už nespláca svoje dlhy, ale príde o všetok svoj majetok, z ktorého sú čiastočne uhradené jeho dlhy. Podmienkou je mať aspoň dva dlhy, ktoré nespláca aspoň tridsať dní.

Splátkový kalendár 

Dlžník spláca svoje dlhy podľa splátkového kalendára a majetok mu ostáva. Ide o dohodu, pri ktorej sa splátky rozložia inak, ako bolo pôvodne naplánované, keď žiadal o pôžičky alebo o hypotéku. 

3 užitočné prístroje do vašej kuchyne

08.04.2023

Kuchyňa môže byť ako ríša divov. Existujú stovky pomôcok a prístrojov, ktoré uľahčujú prácu a urýchľujú prípravu jedla – či už varením alebo pečením. Krájače na všetky druhy ovocia a zeleniny, lisy, sušičky jedla, špeciálne mixéry… Ako sa v nich vyznať a do ktorých sa najviac oplatí investovať? Tieto tri by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. [...]

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 130955x
Priemerná čítanosť článkov: 2220x

Autor blogu

Kategórie