Založ si blog

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? 

Čo je úlohou havarijnej služby?

Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných profesionálnymi inštalatérmi a opravármi. Jej hlavnou výhodou je, že funguje nonstop, a tak aj v prípade, že vám o tretej ráno začne nezvládateľne pretekať toaleta, môžete zavolať odborníkov, ktorí si s tým poradia.

Čo je úlohou havarijnej služby?

zdroj : freepik.com

Havarijná služba sa špecializuje najmä na záchranu majetku a nehnuteľností v prípade, že dôjde k výpadku elektriny, poškodeniu elektrického vedenia,  prasknutiu potrubia, upchatiu kanalizácie s nutnosťou krtkovania odpadov a kanalizácie, k úniku plynu alebo inej domácej havárii, ktorá môže viesť k závažnému poškodeniu vašej domácnosti. Okrem toho, že odborní inštalatéri dokážu opraviť takmer čokoľvek, zároveň sú zvyknutí na tieto stresujúce situácie, zachovávajú chladnú hlavu a pozerajú sa na problém objektívne, bez emócií. Aj vďaka tomu dokážu upokojiť majiteľov domácnosti a rýchlo navrhnúť reálny postup riešenia.

Čo obnáša výjazd havarijnej služby pri situácií prasknutého potrubia?

  1. Analýza a identifikácia problému 

Po príchode je potrebné zaviesť členov havarijnej služby priamo na miesto, kde došlo k problému, či už ide o kúpeľňu, kuchyňu alebo pivnicu. Na tomto mieste začína analyzovanie a identifikácia problému pomocou rôznych detektorov (napríklad úniku plynu) alebo monitorovacích zariadení.

  1. Evakuácia obyvateľov budovy v prípade núdze 

Odborníci zhodnotia situáciu a v prípade hroziaceho nebezpečenstva požiadajú obyvateľov, aby opustili budovu. V takejto situácii je potrebné zachovať si chladnú hlavu a ideálne je pripraviť sa už v čase medzi telefonátom a príchodom havarijnej služby na možnosť, že budete musieť opustiť domácnosť – konkrétne obliecť si teplé oblečenie, obuť si topánky, prípadne zobudiť deti a ak je to možné, odviesť ich k susedom.

  1. Zastavenie toku akýchkoľvek kvapalín, chemikálií alebo plynu

Nasledujúcim krokom je zastavenie kvapalín (najmä vody), chemikálií alebo plynu. Okrem toho vykonajú odborníci aj iné bezpečnostné opatrenia. Napríklad, v prípade veľkého úniku vody je potrebné vypnúť elektrinu, aby nenastal elektrický skrat.

  1. Odstránenie problému s využitím modernej technológie

Napokon odborníci vyriešia problém pomocou technológie, ku ktorej bežné domácnosti nemajú prístup.

Vazektómia – najúčinnejšia forma antikoncepcie

03.05.2024

Úvahy o antikoncepcii sa často sústreďujú na ženy, ale v skutočnosti existuje niekoľko možností pre mužov. Jednou z nich je vazektómia, čo je relatívne jednoduchý a účinný chirurgický zákrok. Pre tých, ktorí uvažujú o trvalom riešení neplánovaného tehotenstva, vazektómia môže byť atraktívnou voľbou. Ako sa chrániť pred neplánovaným [...]

Zariaďujete reštauráciu, kaviareň či inú prevádzku? Nezabudnite na kvalitné vybavenie

03.05.2024

Pri zariaďovaní reštaurácie, kaviarne alebo iného gastronomického podniku je dôležité pamätať na kvalitné vybavenie. Aké majú byť vaše prvé kroky a čo je najpodstatnejšie zariadiť hneď na začiatku? Premýšľate o otvorení prevádzky? Čo všetko budete potrebovať? Otvorenie vlastného podniku je vzrušujúci, no aj náročný proces. Prvým a najdôležitejším [...]

Ako nastaviť marketingové kampane tak, aby prinášali reálne výsledky?

03.05.2024

Marketingová kampaň je strategický plán, ktorý organizácia vykonáva na podporu predaja svojich produktov alebo služieb. Je to koordinovaná séria aktivít, ktoré majú za cieľ zvýšiť povedomie, získať nových zákazníkov a zvýšiť predaj. Pri tvorbe úspešnej marketingovej kampane je dôležité mať jasne definované ciele, cieľovú skupinu a správne kanály komunikácie. [...]

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

zemplinska

Opitý mladík sa topil v Zemplínskej Šírave, pomáhal náhodný okoloidúci

13.07.2024 17:29

Polícia upozorňuje, že kombinácia alkoholu, horúčav a kúpania môže byť nebezpečná.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Svedectvo z Pohody: Stan sa ohýbal, nastal chaos. Varovanie od organizátorov prišlo neskoro

13.07.2024 17:10

Účastníčka festivalu Júlia opísala, čo sa v piatok večer odohralo na trenčianskom letisku.

rytmus

Rytmusovi zhorelo auto na diaľnici. Nikdy som nebol tak blízko smrti, priznal

13.07.2024 16:50

Raper zverejnil na Instagrame video horiaceho vozidla. Bolo to auto jeho manželky Jasminy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 235195x
Priemerná čítanosť článkov: 3459x

Autor blogu

Kategórie