Založ si blog

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? 

Čo je úlohou havarijnej služby?

Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných profesionálnymi inštalatérmi a opravármi. Jej hlavnou výhodou je, že funguje nonstop, a tak aj v prípade, že vám o tretej ráno začne nezvládateľne pretekať toaleta, môžete zavolať odborníkov, ktorí si s tým poradia.

Čo je úlohou havarijnej služby?

zdroj : freepik.com

Havarijná služba sa špecializuje najmä na záchranu majetku a nehnuteľností v prípade, že dôjde k výpadku elektriny, poškodeniu elektrického vedenia,  prasknutiu potrubia, upchatiu kanalizácie s nutnosťou krtkovania odpadov a kanalizácie, k úniku plynu alebo inej domácej havárii, ktorá môže viesť k závažnému poškodeniu vašej domácnosti. Okrem toho, že odborní inštalatéri dokážu opraviť takmer čokoľvek, zároveň sú zvyknutí na tieto stresujúce situácie, zachovávajú chladnú hlavu a pozerajú sa na problém objektívne, bez emócií. Aj vďaka tomu dokážu upokojiť majiteľov domácnosti a rýchlo navrhnúť reálny postup riešenia.

Čo obnáša výjazd havarijnej služby pri situácií prasknutého potrubia?

  1. Analýza a identifikácia problému 

Po príchode je potrebné zaviesť členov havarijnej služby priamo na miesto, kde došlo k problému, či už ide o kúpeľňu, kuchyňu alebo pivnicu. Na tomto mieste začína analyzovanie a identifikácia problému pomocou rôznych detektorov (napríklad úniku plynu) alebo monitorovacích zariadení.

  1. Evakuácia obyvateľov budovy v prípade núdze 

Odborníci zhodnotia situáciu a v prípade hroziaceho nebezpečenstva požiadajú obyvateľov, aby opustili budovu. V takejto situácii je potrebné zachovať si chladnú hlavu a ideálne je pripraviť sa už v čase medzi telefonátom a príchodom havarijnej služby na možnosť, že budete musieť opustiť domácnosť – konkrétne obliecť si teplé oblečenie, obuť si topánky, prípadne zobudiť deti a ak je to možné, odviesť ich k susedom.

  1. Zastavenie toku akýchkoľvek kvapalín, chemikálií alebo plynu

Nasledujúcim krokom je zastavenie kvapalín (najmä vody), chemikálií alebo plynu. Okrem toho vykonajú odborníci aj iné bezpečnostné opatrenia. Napríklad, v prípade veľkého úniku vody je potrebné vypnúť elektrinu, aby nenastal elektrický skrat.

  1. Odstránenie problému s využitím modernej technológie

Napokon odborníci vyriešia problém pomocou technológie, ku ktorej bežné domácnosti nemajú prístup.

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

02.02.2023

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia. Ako vyčistiť upchaté potrubie? Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje [...]

Zeman, Kiska,

Posledné zbohom Slovensku. Zeman príde do Tatier, stretne sa aj s exprezidentami

06.02.2023 13:06

S prezidentkou Čaputovou sa Zeman stretne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

bziny

Počas kalamity opitý šoféroval autobus s 12 ľuďmi, čelí obvineniu

06.02.2023 09:44, aktualizované: 13:27

Ministerstvo vnútra eviduje z dôvodu snehovej kalamity dovedna 111 mimoriadnych situácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 112991x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie