Založ si blog

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? 

Čo je úlohou havarijnej služby?

Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných profesionálnymi inštalatérmi a opravármi. Jej hlavnou výhodou je, že funguje nonstop, a tak aj v prípade, že vám o tretej ráno začne nezvládateľne pretekať toaleta, môžete zavolať odborníkov, ktorí si s tým poradia.

Čo je úlohou havarijnej služby?

zdroj : freepik.com

Havarijná služba sa špecializuje najmä na záchranu majetku a nehnuteľností v prípade, že dôjde k výpadku elektriny, poškodeniu elektrického vedenia,  prasknutiu potrubia, upchatiu kanalizácie s nutnosťou krtkovania odpadov a kanalizácie, k úniku plynu alebo inej domácej havárii, ktorá môže viesť k závažnému poškodeniu vašej domácnosti. Okrem toho, že odborní inštalatéri dokážu opraviť takmer čokoľvek, zároveň sú zvyknutí na tieto stresujúce situácie, zachovávajú chladnú hlavu a pozerajú sa na problém objektívne, bez emócií. Aj vďaka tomu dokážu upokojiť majiteľov domácnosti a rýchlo navrhnúť reálny postup riešenia.

Čo obnáša výjazd havarijnej služby pri situácií prasknutého potrubia?

  1. Analýza a identifikácia problému 

Po príchode je potrebné zaviesť členov havarijnej služby priamo na miesto, kde došlo k problému, či už ide o kúpeľňu, kuchyňu alebo pivnicu. Na tomto mieste začína analyzovanie a identifikácia problému pomocou rôznych detektorov (napríklad úniku plynu) alebo monitorovacích zariadení.

  1. Evakuácia obyvateľov budovy v prípade núdze 

Odborníci zhodnotia situáciu a v prípade hroziaceho nebezpečenstva požiadajú obyvateľov, aby opustili budovu. V takejto situácii je potrebné zachovať si chladnú hlavu a ideálne je pripraviť sa už v čase medzi telefonátom a príchodom havarijnej služby na možnosť, že budete musieť opustiť domácnosť – konkrétne obliecť si teplé oblečenie, obuť si topánky, prípadne zobudiť deti a ak je to možné, odviesť ich k susedom.

  1. Zastavenie toku akýchkoľvek kvapalín, chemikálií alebo plynu

Nasledujúcim krokom je zastavenie kvapalín (najmä vody), chemikálií alebo plynu. Okrem toho vykonajú odborníci aj iné bezpečnostné opatrenia. Napríklad, v prípade veľkého úniku vody je potrebné vypnúť elektrinu, aby nenastal elektrický skrat.

  1. Odstránenie problému s využitím modernej technológie

Napokon odborníci vyriešia problém pomocou technológie, ku ktorej bežné domácnosti nemajú prístup.

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Trápi vás ochlpenie intímnych partií – skúste laserovú epiláciu

22.08.2022

Laserová epilácia sa teší čoraz väčšej popularite. Tento bezbolestný zákrok vás môže zbaviť nechcených chĺpkov na veľmi dlhý čas alebo aj navždy. Čo je to laserová epilácia? Laserová epilácia je procedúra, pri ktorej laser odstráni viditeľnú časť chĺpka (nad pokožkou) a zároveň odstráni jeho korienok. Laserová epilácia je vhodná na týchto častiach tela: [...]

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

visolajský

Lekárski odborári oznámia, koľkí lekári sa rozhodli podať výpovede

29.09.2022 12:15

Ministerstvo kritizovalo Visolajského prístup, ktorý podľa neho sprostredkúva lekárom neúplné alebo žiadne informácie.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

BBSK, lekári, nábor, ambulancie

Dostanú nové auto aj bývanie. Na strednom Slovensku začal veľký nábor lekárov

29.09.2022 10:23

Lekárov chce banskobystrická župa udržať doma a zvýšiť tak počet nových ordinácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 92707x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie