Založ si blog

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia.

Ako vyčistiť upchaté potrubie?

Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje niekoľko časom overených spôsobov, ktoré vám môžu pomôcť s akútnymi problémami. 

Mechanické čistenie

V žiadnej domácnosti by nemal chýbať gumený zvon, ktorý priložíme na odtok, zatlačíme a vytvoríme tak podtlak, ktorý nečistoty v potrubí posunie. Ak upchatie spôsobili vlasy alebo väčšie nečistoty, môžete ich skúsiť odstrániť pomocou tenkej dlhej kefky alebo pomocou dlhého drôtu, ktorého koniec zahnete.

krtkovanie-instalateri.sk | Mechanic čistenie | Krtkovanie |

Biologické čističe 

Môžete zvoliť aj biologické enzymatické prípravky alebo biologický aktivátor septikov, ktorý je voľne dostupný na trhu a jeho použitie je veľmi jednoduché. Hodí sa pre vlastníkov domu, ktorí majú vlastný septik.

Pomocou chemických prostriedkov

Na čistenie potrubí a kanálov môžeme použiť aj špeciálne chemické prípravky, ktoré sú vyrábané na báze kyselín, ktoré aktívne rozožierajú mastnotu a biologický odpad. Zvyčajne ich stačí naliať do odtoku, nechať pôsobiť niekoľko minút a spláchnuť horúcou vodou. Pri manipulácii s nimi však musíme byť veľmi opatrní, aby nám chemické prípravky nerozleptali pokožku, preto noste ochranné rukavice.

Babské rady

Ako vyčistiť upchaté potrubie vedeli už aj naše babičky a používali pri tom netoxické prípravky, ktoré nájdete aj vo svojej komore. Za najúčinnejšiu je pokladaná sóda bikarbóna, ktorú nasypeme do odtoku a zalejeme octom. Po polhodine do odtoku vlejeme horúcu vodu. Podobne funguje aj citrónová šťava alebo kolové nápoje. 

Nechajte upchaté potrubie na profesionálov

Aby sme nespôsobili domácimi opravami viac škody, ako úžitku, je lepšie nechať jeho vyčistenie na profesionálov. Tí používajú elektro-mechanické čistenie, ktoré nazývame aj krtkovanie, pri ktorom sa do potrubia zasunú dlhú špirálu. Tryska na jej konci nazývaná krtko prerazí nečistotu a nánosy špiny, čím sa obnoví funkčnosť potrubia. 

Najlepším spôsobom ako si ušetriť nervy aj peniaze je prevencia – v tomto prípade monitoring potrubia. Potrebujú ho najmä staršie domy a nehnuteľnosti, do ktorých ste sa prisťahovali. Monitoring potrubia by sme mali vykonávať približne každé dva roky.

Vazektómia – najúčinnejšia forma antikoncepcie

03.05.2024

Úvahy o antikoncepcii sa často sústreďujú na ženy, ale v skutočnosti existuje niekoľko možností pre mužov. Jednou z nich je vazektómia, čo je relatívne jednoduchý a účinný chirurgický zákrok. Pre tých, ktorí uvažujú o trvalom riešení neplánovaného tehotenstva, vazektómia môže byť atraktívnou voľbou. Ako sa chrániť pred neplánovaným [...]

Zariaďujete reštauráciu, kaviareň či inú prevádzku? Nezabudnite na kvalitné vybavenie

03.05.2024

Pri zariaďovaní reštaurácie, kaviarne alebo iného gastronomického podniku je dôležité pamätať na kvalitné vybavenie. Aké majú byť vaše prvé kroky a čo je najpodstatnejšie zariadiť hneď na začiatku? Premýšľate o otvorení prevádzky? Čo všetko budete potrebovať? Otvorenie vlastného podniku je vzrušujúci, no aj náročný proces. Prvým a najdôležitejším [...]

Ako nastaviť marketingové kampane tak, aby prinášali reálne výsledky?

03.05.2024

Marketingová kampaň je strategický plán, ktorý organizácia vykonáva na podporu predaja svojich produktov alebo služieb. Je to koordinovaná séria aktivít, ktoré majú za cieľ zvýšiť povedomie, získať nových zákazníkov a zvýšiť predaj. Pri tvorbe úspešnej marketingovej kampane je dôležité mať jasne definované ciele, cieľovú skupinu a správne kanály komunikácie. [...]

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

zemplinska

Opitý mladík sa topil v Zemplínskej Šírave, pomáhal náhodný okoloidúci

13.07.2024 17:29

Polícia upozorňuje, že kombinácia alkoholu, horúčav a kúpania môže byť nebezpečná.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Svedectvo z Pohody: Stan sa ohýbal, nastal chaos. Varovanie od organizátorov prišlo neskoro

13.07.2024 17:10

Účastníčka festivalu Júlia opísala, čo sa v piatok večer odohralo na trenčianskom letisku.

rytmus

Rytmusovi zhorelo auto na diaľnici. Nikdy som nebol tak blízko smrti, priznal

13.07.2024 16:50

Raper zverejnil na Instagrame video horiaceho vozidla. Bolo to auto jeho manželky Jasminy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 235204x
Priemerná čítanosť článkov: 3459x

Autor blogu

Kategórie