Založ si blog

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia.

Ako vyčistiť upchaté potrubie?

Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje niekoľko časom overených spôsobov, ktoré vám môžu pomôcť s akútnymi problémami. 

Mechanické čistenie

V žiadnej domácnosti by nemal chýbať gumený zvon, ktorý priložíme na odtok, zatlačíme a vytvoríme tak podtlak, ktorý nečistoty v potrubí posunie. Ak upchatie spôsobili vlasy alebo väčšie nečistoty, môžete ich skúsiť odstrániť pomocou tenkej dlhej kefky alebo pomocou dlhého drôtu, ktorého koniec zahnete.

krtkovanie-instalateri.sk | Mechanic čistenie | Krtkovanie |

Biologické čističe 

Môžete zvoliť aj biologické enzymatické prípravky alebo biologický aktivátor septikov, ktorý je voľne dostupný na trhu a jeho použitie je veľmi jednoduché. Hodí sa pre vlastníkov domu, ktorí majú vlastný septik.

Pomocou chemických prostriedkov

Na čistenie potrubí a kanálov môžeme použiť aj špeciálne chemické prípravky, ktoré sú vyrábané na báze kyselín, ktoré aktívne rozožierajú mastnotu a biologický odpad. Zvyčajne ich stačí naliať do odtoku, nechať pôsobiť niekoľko minút a spláchnuť horúcou vodou. Pri manipulácii s nimi však musíme byť veľmi opatrní, aby nám chemické prípravky nerozleptali pokožku, preto noste ochranné rukavice.

Babské rady

Ako vyčistiť upchaté potrubie vedeli už aj naše babičky a používali pri tom netoxické prípravky, ktoré nájdete aj vo svojej komore. Za najúčinnejšiu je pokladaná sóda bikarbóna, ktorú nasypeme do odtoku a zalejeme octom. Po polhodine do odtoku vlejeme horúcu vodu. Podobne funguje aj citrónová šťava alebo kolové nápoje. 

Nechajte upchaté potrubie na profesionálov

Aby sme nespôsobili domácimi opravami viac škody, ako úžitku, je lepšie nechať jeho vyčistenie na profesionálov. Tí používajú elektro-mechanické čistenie, ktoré nazývame aj krtkovanie, pri ktorom sa do potrubia zasunú dlhú špirálu. Tryska na jej konci nazývaná krtko prerazí nečistotu a nánosy špiny, čím sa obnoví funkčnosť potrubia. 

Najlepším spôsobom ako si ušetriť nervy aj peniaze je prevencia – v tomto prípade monitoring potrubia. Potrebujú ho najmä staršie domy a nehnuteľnosti, do ktorých ste sa prisťahovali. Monitoring potrubia by sme mali vykonávať približne každé dva roky.

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

Výhody hliníkových oplotení – moderný dizajn šitý na mieru vášmu domu

30.01.2023

Plot je vstupnou bránou k nášmu domovu, preto je dôležité, aby robil na prichádzajúcich dobrý dojem hneď na prvý pohľad. Pozrite sa s nami bližšie na výhody hliníkového oplotenia, ktoré sa stáva čoraz populárnejšou voľbou. Prečo práve hliníkové oplotenie? V súčasnosti je hliník veľmi moderný materiál, ktorý často využívame kvôli jeho pevnosti a ľahkej [...]

USA Biden summit demokracia prejav

Biden oznámil vznik nového fondu na podporu svetovej demokracie

29.03.2023 22:20

Americký prezident to vyhlásil počas virtuálneho summitu, ktorý sám organizoval. Vystúpila na ňom aj Čaputová či Zelenskyj.

Pápež František

Pápež František je hospitalizovaný, má infekciu dýchacích ciest

29.03.2023 21:08, aktualizované: 21:30

Nemá ísť o ochorenie COVID-19, ale potrebuje niekoľkodňovú liečbu, uviedol Vatikán.

Kyberbezpečnosť / Ransomware / Hacker / Heker / Technológie /

Rusko vystupňovalo kyberútoky na spojencov Ukrajiny

29.03.2023 21:00

Ich cieľom je skôr vyvolať chaos než zničiť infraštruktúru.

OSN / Organizácia spojených národov /

Valné zhromaždenie OSN schválilo historickú klimatickú rezolúciu

29.03.2023 20:59

Rezolúcia vyzýva Medzinárodný súdny dvor v Haagu, aby stanovil právne povinnosti štátov v boji proti klimatickej zmene.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 120944x
Priemerná čítanosť článkov: 2085x

Autor blogu

Kategórie