Založ si blog

Koľko stojí krtkovanie?

Krtkovanie je bežná činnosť rôznych inštalatérskych firiem. Vo všeobecnosti ide o akési čistenie kanalizácie, čo zahŕňa prepchávanie odpadu. Cena sa však v mnohých oblastiach líši. Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám prehľad cien krtkovania, a tiež základné informácie o tom, od čoho cena závisí.

Ak hľadáte kvalitné krtkovanie odpadu, množstvo firiem má vlastnú reklamu na Google, kde ponúkajú svoje služby. Aj vďaka tomuto sa môžete rýchlejšie rozhodnúť pre konkrétnu firmu. Otázka však znie, koľko stojí krtkovanie a od čoho závisí cena? Odpoveď nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Od čoho záleží cena krtkovania?

Faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu krtkovania je hneď niekoľko. Základom je zložitosť potrubia. Už len podľa toho viete, či bude táto činnosť vykonávaná dlhšie alebo kratšie. Ak je čistenie kanalizácie náročnejšie, aj cena bude vyššia.

Inštalatér so záchodovým zvonom
zdroj: freepik.com

Ďalším faktorom je lokalita, kde potrebujete krtkovanie odpadu vykonať. Ak má firma sídlo v centre mesta a bude musieť vycestovať do priľahlých a okrajových častí mesta, budú si, pochopiteľne, účtovať príplatky. To však platí najmä vo väčších mestách, ako je napríklad Bratislava. Vo väčšine prípadov si firmy účtujú príplatky až vtedy, keď musia vycestovať do iných miest či dedín.

Medzi ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú cenu krtkovania patrí rozsah inštalatérskych prác, dĺžka a rozmery potrubí či čas výkonu práce. V nasledujúcich riadkoch sa však pozrieme na to, aký je približný cenník krtkovania.

Aká je bežná cena za krtkovanie?

Cena čistenia odpadov je veľmi individuálna. Záleží od konkrétnej firmy a rozsahu práce, tak, ako jej zložitosti. Cena za 1m vyčisteného potrubia sa pohybuje od 4 – 6€, pričom po spočítaní všetkých úkonov vyjde bežná cena od 70€ vyššie. 

Je krtkovanie v Bratislave drahšie?

Pravdepodobne počítate s tým, že cena v Bratislave bude vyššia. Nie vždy to však tak naozaj je. V iných častiach Slovenska zaplatíte za krtkovanie približne 50 €. Musíte však počítať so spomínanými príplatkami, ktoré sa môžu objaviť v každej firme.

Aj napriek tomu, že v Bratislave zaplatíte o čosi viac, budete si istí, že ide o skutočne kvalitnú firmu. Pomer kvalita a cena je tak v tomto prípade v úplnej rovnováhe, vďaka čomu zaplatíte za skutočne perfektne odvedenú prácu.

Sú hliníkové ploty naozaj bezúdržbové?

14.08.2023

Ako každá väčšia investícia do domácnosti, aj výber vhodného oplotenia vyžaduje prieskum trhu a hľadanie tej najlepšej alternatívy. Hliníkové ploty sú dobrou voľbou pre majiteľov domov, ktorí chcú mať estetický a ľahko udržiavateľný plot okolo pozemku. Benefity hliníkových plotov Hliníkové ploty sú populárne kvôli svojmu vzhľadu, ľahkosti a odolnosti. [...]

Upchatý odtok v kuchyni – RADY A TIPY

10.08.2023

Upchatý odtok v kuchyni je bežný problém v domácnosti, ktorý však môže viesť k oveľa väčším problémom. Najskôr si všimnete, že vám v drese odteká voda veľmi pomaly alebo neodteká vôbec. Typickým príznakom je aj nepríjemný zápach. Príčiny upchatého odtoku v kuchyni Za upchatý kuchynský odtok si často môžeme sami, pretože ho nesprávne používame a pokúšame [...]

Biely povlak na penise, čo ho môže spôsobovať

10.08.2023

Biely povlak na penise, nazývaný aj smegma, môže byť hladký alebo hrudkovitý biely film na jednej strane žaluďa, alebo na jeho celej ploche. Tento problém sa objavuje u dospelých mužov aj u detí a jedinou príčinou nemusí byť iba nedostatočná hygiena. Možné príčiny bielych povlakov na penise Príčinou objavenia bieleho povlaku na penise môže byť infekčné ochorenie, [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 166817x
Priemerná čítanosť článkov: 2691x

Autor blogu

Kategórie