Založ si blog

Koľko stojí krtkovanie?

Krtkovanie je bežná činnosť rôznych inštalatérskych firiem. Vo všeobecnosti ide o akési čistenie kanalizácie, čo zahŕňa prepchávanie odpadu. Cena sa však v mnohých oblastiach líši. Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám prehľad cien krtkovania, a tiež základné informácie o tom, od čoho cena závisí.

Ak hľadáte kvalitné krtkovanie odpadu, množstvo firiem má vlastnú reklamu na Google, kde ponúkajú svoje služby. Aj vďaka tomuto sa môžete rýchlejšie rozhodnúť pre konkrétnu firmu. Otázka však znie, koľko stojí krtkovanie a od čoho závisí cena? Odpoveď nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Od čoho záleží cena krtkovania?

Faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu krtkovania je hneď niekoľko. Základom je zložitosť potrubia. Už len podľa toho viete, či bude táto činnosť vykonávaná dlhšie alebo kratšie. Ak je čistenie kanalizácie náročnejšie, aj cena bude vyššia.

Inštalatér so záchodovým zvonom
zdroj: freepik.com

Ďalším faktorom je lokalita, kde potrebujete krtkovanie odpadu vykonať. Ak má firma sídlo v centre mesta a bude musieť vycestovať do priľahlých a okrajových častí mesta, budú si, pochopiteľne, účtovať príplatky. To však platí najmä vo väčších mestách, ako je napríklad Bratislava. Vo väčšine prípadov si firmy účtujú príplatky až vtedy, keď musia vycestovať do iných miest či dedín.

Medzi ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú cenu krtkovania patrí rozsah inštalatérskych prác, dĺžka a rozmery potrubí či čas výkonu práce. V nasledujúcich riadkoch sa však pozrieme na to, aký je približný cenník krtkovania.

Aká je bežná cena za krtkovanie?

Cena čistenia odpadov je veľmi individuálna. Záleží od konkrétnej firmy a rozsahu práce, tak, ako jej zložitosti. Cena za 1m vyčisteného potrubia sa pohybuje od 4 – 6€, pričom po spočítaní všetkých úkonov vyjde bežná cena od 70€ vyššie. 

Je krtkovanie v Bratislave drahšie?

Pravdepodobne počítate s tým, že cena v Bratislave bude vyššia. Nie vždy to však tak naozaj je. V iných častiach Slovenska zaplatíte za krtkovanie približne 50 €. Musíte však počítať so spomínanými príplatkami, ktoré sa môžu objaviť v každej firme.

Aj napriek tomu, že v Bratislave zaplatíte o čosi viac, budete si istí, že ide o skutočne kvalitnú firmu. Pomer kvalita a cena je tak v tomto prípade v úplnej rovnováhe, vďaka čomu zaplatíte za skutočne perfektne odvedenú prácu.

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

02.02.2023

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia. Ako vyčistiť upchaté potrubie? Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje [...]

Poľská armáda / Poľskí vojaci / Poľský vojak /

Blaszczak: Poľsko buduje najsilnejšiu armádu v Európe

06.02.2023 14:16

Poľsko plánuje zvýšiť počet vojakov v armáde na najmenej 300-tisíc a bude ich podporovať územná obrana zložená z 50-tisíc ľudí.

Zeman, Kiska,

Posledné zbohom Slovensku. Zeman príde do Tatier, stretne sa aj s exprezidentami

06.02.2023 13:06, aktualizované: 14:01

S prezidentkou Čaputovou sa Zeman stretne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 113001x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie