Založ si blog

Koľko stojí krtkovanie?

Krtkovanie je bežná činnosť rôznych inštalatérskych firiem. Vo všeobecnosti ide o akési čistenie kanalizácie, čo zahŕňa prepchávanie odpadu. Cena sa však v mnohých oblastiach líši. Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám prehľad cien krtkovania, a tiež základné informácie o tom, od čoho cena závisí.

Ak hľadáte kvalitné krtkovanie odpadu, množstvo firiem má vlastnú reklamu na Google, kde ponúkajú svoje služby. Aj vďaka tomuto sa môžete rýchlejšie rozhodnúť pre konkrétnu firmu. Otázka však znie, koľko stojí krtkovanie a od čoho závisí cena? Odpoveď nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Od čoho záleží cena krtkovania?

Faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu krtkovania je hneď niekoľko. Základom je zložitosť potrubia. Už len podľa toho viete, či bude táto činnosť vykonávaná dlhšie alebo kratšie. Ak je čistenie kanalizácie náročnejšie, aj cena bude vyššia.

Inštalatér so záchodovým zvonom
zdroj: freepik.com

Ďalším faktorom je lokalita, kde potrebujete krtkovanie odpadu vykonať. Ak má firma sídlo v centre mesta a bude musieť vycestovať do priľahlých a okrajových častí mesta, budú si, pochopiteľne, účtovať príplatky. To však platí najmä vo väčších mestách, ako je napríklad Bratislava. Vo väčšine prípadov si firmy účtujú príplatky až vtedy, keď musia vycestovať do iných miest či dedín.

Medzi ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú cenu krtkovania patrí rozsah inštalatérskych prác, dĺžka a rozmery potrubí či čas výkonu práce. V nasledujúcich riadkoch sa však pozrieme na to, aký je približný cenník krtkovania.

Aká je bežná cena za krtkovanie?

Cena čistenia odpadov je veľmi individuálna. Záleží od konkrétnej firmy a rozsahu práce, tak, ako jej zložitosti. Cena za 1m vyčisteného potrubia sa pohybuje od 4 – 6€, pričom po spočítaní všetkých úkonov vyjde bežná cena od 70€ vyššie. 

Je krtkovanie v Bratislave drahšie?

Pravdepodobne počítate s tým, že cena v Bratislave bude vyššia. Nie vždy to však tak naozaj je. V iných častiach Slovenska zaplatíte za krtkovanie približne 50 €. Musíte však počítať so spomínanými príplatkami, ktoré sa môžu objaviť v každej firme.

Aj napriek tomu, že v Bratislave zaplatíte o čosi viac, budete si istí, že ide o skutočne kvalitnú firmu. Pomer kvalita a cena je tak v tomto prípade v úplnej rovnováhe, vďaka čomu zaplatíte za skutočne perfektne odvedenú prácu.

Vazektómia – najúčinnejšia forma antikoncepcie

03.05.2024

Úvahy o antikoncepcii sa často sústreďujú na ženy, ale v skutočnosti existuje niekoľko možností pre mužov. Jednou z nich je vazektómia, čo je relatívne jednoduchý a účinný chirurgický zákrok. Pre tých, ktorí uvažujú o trvalom riešení neplánovaného tehotenstva, vazektómia môže byť atraktívnou voľbou. Ako sa chrániť pred neplánovaným [...]

Zariaďujete reštauráciu, kaviareň či inú prevádzku? Nezabudnite na kvalitné vybavenie

03.05.2024

Pri zariaďovaní reštaurácie, kaviarne alebo iného gastronomického podniku je dôležité pamätať na kvalitné vybavenie. Aké majú byť vaše prvé kroky a čo je najpodstatnejšie zariadiť hneď na začiatku? Premýšľate o otvorení prevádzky? Čo všetko budete potrebovať? Otvorenie vlastného podniku je vzrušujúci, no aj náročný proces. Prvým a najdôležitejším [...]

Ako nastaviť marketingové kampane tak, aby prinášali reálne výsledky?

03.05.2024

Marketingová kampaň je strategický plán, ktorý organizácia vykonáva na podporu predaja svojich produktov alebo služieb. Je to koordinovaná séria aktivít, ktoré majú za cieľ zvýšiť povedomie, získať nových zákazníkov a zvýšiť predaj. Pri tvorbe úspešnej marketingovej kampane je dôležité mať jasne definované ciele, cieľovú skupinu a správne kanály komunikácie. [...]

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

zemplinska

Opitý mladík sa topil v Zemplínskej Šírave, pomáhal náhodný okoloidúci

13.07.2024 17:29

Polícia upozorňuje, že kombinácia alkoholu, horúčav a kúpania môže byť nebezpečná.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Svedectvo z Pohody: Stan sa ohýbal, nastal chaos. Varovanie od organizátorov prišlo neskoro

13.07.2024 17:10

Účastníčka festivalu Júlia opísala, čo sa v piatok večer odohralo na trenčianskom letisku.

rytmus

Rytmusovi zhorelo auto na diaľnici. Nikdy som nebol tak blízko smrti, priznal

13.07.2024 16:50

Raper zverejnil na Instagrame video horiaceho vozidla. Bolo to auto jeho manželky Jasminy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 235208x
Priemerná čítanosť článkov: 3459x

Autor blogu

Kategórie