Založ si blog

Ako prebieha obriezka u detí?

Keď uvažujeme o obriezke, najčastejšie si predstavíme dospelého muža. Často ju však podstupujú malí chlapci a to nielen z náboženských dôvodov.

Kedy je potrebná obriezka u detí?

Detská obriezka, odborne nazývaná aj cirkumcízia, je chirurgický zákrok, pri ktorom je natrvalo odstránená predkožka prekrývajúca žaluď penisu. Delí sa na čiastočnú a úplnú. Motívy k obriezke sú u dospelých mužov rôzne – od náboženských, cez zdravotné, až po estetické. U detí však jednoznačne prevažujú zdravotné komplikácie.

Najčastejšie zdravotné komplikácie sú fimóza u detí, teda zúžená predkožka, ktorá môže spôsobovať jednak bolesť, ale zároveň zhoršuje hygienu penisu a môže viesť k vzniku plesní alebo hromadeniu baktérií. Ďalším častým problémom sú opakované zápaly predkožky.

Ako prebieha detská obriezka a koľko trvá?

Pred obriezkou je potrebné vyšetrenie u praktického lekára, u urológa a tiež u chirurga. Obriezku môžu podstúpiť chlapci vo veku 3 – 18 rokov. Na rozdiel od dospelých je používaná celková anestézia. Detská obriezka je bezbolestná a celá operácia trvá 20 až 30 minút. Po prebratí sa z umelého spánku a krátkom pozorovaní môže odísť dieťa v sprievode rodičov domov. S obriezkou teda nie je spojená dlhšia hospitalizácia.

Starostlivosť po obriezke u chlapcov

Po obriezke je vhodný 7 až 14 dňový pokoj v domácom prostredí. Ošetrovanie rany nie je vôbec zložité. Keďže na šitie sú používané nite, ktoré sa vstrebávajú a rozložia samé, nie je potrebné vyťahovanie stehov po odstránení predkožky. Hojeniu napomáhame najmä dodržiavaním hygieny.Po obriezke je vhodné citlivú detskú pokožku ošetrovať prírodnými kozmetickými produktmi. Vďaka svojmu zloženiu poskytuje hydratáciu bez vysušovania a prípadného podráždenia, ale zároveň bojuje proti baktériám prírodnými zložkami s dezinfekčným účinkom.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 103275x
Priemerná čítanosť článkov: 1949x

Autor blogu

Kategórie