Založ si blog

Ako často čistiť kanalizáciu ?

Odpady z kanalizácie miznú kdesi pod zemou a tak im nevenujeme pozornosť, kým pod nami doslova nevybuchnú. Havarijnému stavu sa pritom môžeme vyhnúť pravidelným čistením potrubia a monitoringom kanalizácie.

Prečo je potrebné preventívne čistenie kanalizácie?

Upchatá kanalizácia vás môže stáť tisíce eur, pretože ňou voda neodteká, ale vracia sa späť do domu. Môže dokonca preraziť podlahu alebo takzvané guličky (odtoky), a ohrozovať majetok. Hromadí sa napríklad v pivniciach, kde máme často uloženú dôležitú elektroniku, kotol, bojler, mrazničku alebo sezónne veci, ako napríklad drahé lyže. Voda pritom tlačí do najbližšieho priechodného bodu, čo môže poškodiť nielen náš dom, ale aj chodníky, cesty, dvor, dlažbu alebo betón, hoci aj pod altánkom. Havarijný stav vyžaduje rozkopanie okolia rodinného domu alebo zastavenie prevádzky v priemyselnej budovy. Preto je oveľa vhodnejšou cestou prevencia a pravidelné čistenie. Obzvlášť to platí vtedy, ak ste kúpili staršiu nehnuteľnosť – čistenie kanalizácie by malo patriť k vašim prvým projektom.

Čistenie kanalizácie krtkovaním
zdroj: krtkovanie-instalateri.sk

Najvyšší čas na čistenie odpadového potrubia

Podľa odborníkov z krtkovanie-inštalatéri je príznakom upchatej kanalizácie už pomalé odtekanie vody zo sprchy, umývadiel a toalety. Dávajte si pozor tiež na zápach šíriaci sa z odtokov. Odpadová voda by mala v stenách a pod zemou prúdiť rýchlo a s ľahkosťou. Ak si všimnete vyššiu hladinu vody v záchode alebo počujete pri splachovaní bublanie, zavolajte inštalatérov, ktorí vám potrubie profesionálne vyčistia. Zavolajte ich aj v prípade, že sa vám na trávniku tvoria bezdôvodné mláky vody alebo ak sa vám skriví chodník či iné vydláždené miesto. Pravdepodobne je pod nimi upchaté potrubie, ktoré prasklo a odpady presakujú do pôdy.

Ako často preventívne čistiť kanalizáciu?

Práca s poškodenou kanalizáciou nie je príjemná a už vôbec nie je voňavá. Ako sme spomenuli, preventívny monitoring by ste mali vykonať po presťahovaní sa. V ideálnom prípade si nechajte odborne vyčistiť kanalizáciu každú jeseň, pretože prípadné problémy sa omnoho ťažšie riešia v zime, kedy je zem zamrznutá. Sami si kanalizáciu čistite minimálne raz mesačne, napríklad použitím sódy a octu.

Sú hliníkové ploty naozaj bezúdržbové?

14.08.2023

Ako každá väčšia investícia do domácnosti, aj výber vhodného oplotenia vyžaduje prieskum trhu a hľadanie tej najlepšej alternatívy. Hliníkové ploty sú dobrou voľbou pre majiteľov domov, ktorí chcú mať estetický a ľahko udržiavateľný plot okolo pozemku. Benefity hliníkových plotov Hliníkové ploty sú populárne kvôli svojmu vzhľadu, ľahkosti a odolnosti. [...]

Upchatý odtok v kuchyni – RADY A TIPY

10.08.2023

Upchatý odtok v kuchyni je bežný problém v domácnosti, ktorý však môže viesť k oveľa väčším problémom. Najskôr si všimnete, že vám v drese odteká voda veľmi pomaly alebo neodteká vôbec. Typickým príznakom je aj nepríjemný zápach. Príčiny upchatého odtoku v kuchyni Za upchatý kuchynský odtok si často môžeme sami, pretože ho nesprávne používame a pokúšame [...]

Biely povlak na penise, čo ho môže spôsobovať

10.08.2023

Biely povlak na penise, nazývaný aj smegma, môže byť hladký alebo hrudkovitý biely film na jednej strane žaluďa, alebo na jeho celej ploche. Tento problém sa objavuje u dospelých mužov aj u detí a jedinou príčinou nemusí byť iba nedostatočná hygiena. Možné príčiny bielych povlakov na penise Príčinou objavenia bieleho povlaku na penise môže byť infekčné ochorenie, [...]

george Santos

Peniaze darcov míňal na luxus a porno. Kongres USA vylúčil republikána Santosa

01.12.2023 23:44

35-ročný Santos sa do Kongresu dostal vo vlaňajších voľbách. Následne sa však ukázalo, že celý jeho životopis bol podvodom.

česko, sneh, zima

Českú republiku zasypal sneh, problémy má aj pražské letisko

01.12.2023 23:15

Hasiči večer informovali o stovkách zásahov na rôznych miestach republiky.

Vyšný Komárnik hranice kolóny kamióny

Kyjev a Varšava sa dohodli na riešení protestu poľských autodopravcov na hraniciach

01.12.2023 22:41

Únia autodopravcov Slovenska v piatok na protest zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod.

Kórea, satelit špionážny, raketa

Južná Kórea vypustila svoj prvý vojenský prieskumný satelit

01.12.2023 21:44

Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 165021x
Priemerná čítanosť článkov: 2662x

Autor blogu

Kategórie