Založ si blog

Aké sú typy a druhy penisov a ktorý je ideálny?

Aké sú typy a druhy penisov a ktorý je ideálny?

Podobne ako neexistujú dva totožné odtlačky prstov, ani tvar a dĺžka penisu u mužov nie je nikdy rovnaká. Napriek tomu existuje niekoľko znakov, ktoré môžu mať spoločné a podľa ktorých ich sexuológovia, urológovia, ale aj samotné sexuálne partnerky rozdeľujú do niekoľkých kategórií. Dnes spoločne zistíme, či existuje dokonalý penis.

typy mužských penisov
zdroj: freepik.com

Aké sú najčastejšie typy penisov?

Mnohí muži by radi počuli, že najčastejším typom penisu je mohutný pohlavný orgán, dlhý a zároveň široký… No v skutočnosti je priemerná dĺžka stoporeného penisu 15 centimetrov a hrúbka ako aj tvar žaluďa má mnoho variácií. 

  • Mohutný penis – pri erekcii jeho dĺžka presahuje 20 centimetrov a zároveň je pomerne hrubý. Výhodou je úplné vyplnenie vagíny partnerky a intenzívnejšie pocity pri styku. Tie však môžu prerastať až do bolesti, najmä ak je vagína partnerky užšia alebo muž nečakal na jej dostatočné zvlhčenie. Zároveň môže mohutný penis prispievať k veľkému egu.
  • Malý penis – o malom penise hovoríme vtedy, ak v stave erekcie nemeria viac ako 7,7 centimetra. Aj keď si mnoho pánov teraz vydýchlo, stále existujú možnosti, ako sebe aj svojej partnerke dopriať o niečo viac vzrušenia. Dnes už existujú viaceré možnosti na zväčšenie penisu.
  • Zahnutý penis – zakrivený penis môže byť ohnutý nahor, nadol alebo aj doprava a doľava. Ak je ohnutý nahor alebo nadol, jeho veľkou výhodou je intenzívne dráždenie bodu G u ženy – stačí nájsť tú správnu polohu. Zakrivenie do strán je menej praktické, ale aj uňho sa dá nájsť vhodná poloha vedúca k silnému orgazmu. Pokiaľ však presahuje zakrivenie 30°, dajte si pozor, či nejde o Peyronieho chorobu.
  • Neobrezaný penis – výhodou je možnosť dráždenia pomocou uzdičky, nevýhodou zložitejšie udržiavanie hygieny kvôli kožným záhybom na predkožke, kde sa s radosťou množia baktérie. Napriek tomu v našich zemepisných šírkach jednoznačne vedie.
  • Obrezaný penis – okrem zvýšenej hygieny a menšej pravdepodobnosti plesňových či bakteriálnych ochorení ide o druh penisu, ktorý pôsobí mohutnejšie a mužnejšie. Pre partnerky ide často o novú skúsenosť a vďaka tomu si pohlavný styk viac vychutnávajú. Okrem náboženských dôvodov sa obriezka odporúča pánom aj ako spôsob spestrenia sexuálneho života a zvýšenia sebavedomia.

Aký je ideálny penis?

Okrem týchto špecifických druhov penisov existujú miliardy bežných pohlavných orgánov, ktoré sa svojou hrúbkou a dĺžkou viac či menej približujú priemeru.

Našťastie, niečo také, ako dokonalý penis neexistuje. Určite je prianím každej sexuálnej dvojice, aby boli pohlavné orgány zdravé a čisté. Potom už ide iba o preferencie partnerov a zároveň o anatómiu oboch pohlaví. Pretože rovnako ako penis môže byť dlhší a kratší, hrubší alebo chudší, aj pošva môže byť užšia alebo širšia. Teda viac ako na veľkosti, hrúbke či zahnutí záleží na tom, či sa naučíte viac komunikovať o svojej sexualite a hľadať také polohy, ktoré najviac vyzdvihnú kladné stránky konkrétneho penisu.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

visolajský

Lekárski odborári oznámia, koľkí lekári sa rozhodli podať výpovede

29.09.2022 12:15

Ministerstvo kritizovalo Visolajského prístup, ktorý podľa neho sprostredkúva lekárom neúplné alebo žiadne informácie.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

BBSK, lekári, nábor, ambulancie

Dostanú nové auto aj bývanie. Na strednom Slovensku začal veľký nábor lekárov

29.09.2022 10:23

Lekárov chce banskobystrická župa udržať doma a zvýšiť tak počet nových ordinácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 92705x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie