Založ si blog

Aké sú typy a druhy penisov a ktorý je ideálny?

Aké sú typy a druhy penisov a ktorý je ideálny?

Podobne ako neexistujú dva totožné odtlačky prstov, ani tvar a dĺžka penisu u mužov nie je nikdy rovnaká. Napriek tomu existuje niekoľko znakov, ktoré môžu mať spoločné a podľa ktorých ich sexuológovia, urológovia, ale aj samotné sexuálne partnerky rozdeľujú do niekoľkých kategórií. Dnes spoločne zistíme, či existuje dokonalý penis.

typy mužských penisov
zdroj: freepik.com

Aké sú najčastejšie typy penisov?

Mnohí muži by radi počuli, že najčastejším typom penisu je mohutný pohlavný orgán, dlhý a zároveň široký… No v skutočnosti je priemerná dĺžka stoporeného penisu 15 centimetrov a hrúbka ako aj tvar žaluďa má mnoho variácií. 

  • Mohutný penis – pri erekcii jeho dĺžka presahuje 20 centimetrov a zároveň je pomerne hrubý. Výhodou je úplné vyplnenie vagíny partnerky a intenzívnejšie pocity pri styku. Tie však môžu prerastať až do bolesti, najmä ak je vagína partnerky užšia alebo muž nečakal na jej dostatočné zvlhčenie. Zároveň môže mohutný penis prispievať k veľkému egu.
  • Malý penis – o malom penise hovoríme vtedy, ak v stave erekcie nemeria viac ako 7,7 centimetra. Aj keď si mnoho pánov teraz vydýchlo, stále existujú možnosti, ako sebe aj svojej partnerke dopriať o niečo viac vzrušenia. Dnes už existujú viaceré možnosti na zväčšenie penisu.
  • Zahnutý penis – zakrivený penis môže byť ohnutý nahor, nadol alebo aj doprava a doľava. Ak je ohnutý nahor alebo nadol, jeho veľkou výhodou je intenzívne dráždenie bodu G u ženy – stačí nájsť tú správnu polohu. Zakrivenie do strán je menej praktické, ale aj uňho sa dá nájsť vhodná poloha vedúca k silnému orgazmu. Pokiaľ však presahuje zakrivenie 30°, dajte si pozor, či nejde o Peyronieho chorobu.
  • Neobrezaný penis – výhodou je možnosť dráždenia pomocou uzdičky, nevýhodou zložitejšie udržiavanie hygieny kvôli kožným záhybom na predkožke, kde sa s radosťou množia baktérie. Napriek tomu v našich zemepisných šírkach jednoznačne vedie.
  • Obrezaný penis – okrem zvýšenej hygieny a menšej pravdepodobnosti plesňových či bakteriálnych ochorení ide o druh penisu, ktorý pôsobí mohutnejšie a mužnejšie. Pre partnerky ide často o novú skúsenosť a vďaka tomu si pohlavný styk viac vychutnávajú. Okrem náboženských dôvodov sa obriezka odporúča pánom aj ako spôsob spestrenia sexuálneho života a zvýšenia sebavedomia.

Aký je ideálny penis?

Okrem týchto špecifických druhov penisov existujú miliardy bežných pohlavných orgánov, ktoré sa svojou hrúbkou a dĺžkou viac či menej približujú priemeru.

Našťastie, niečo také, ako dokonalý penis neexistuje. Určite je prianím každej sexuálnej dvojice, aby boli pohlavné orgány zdravé a čisté. Potom už ide iba o preferencie partnerov a zároveň o anatómiu oboch pohlaví. Pretože rovnako ako penis môže byť dlhší a kratší, hrubší alebo chudší, aj pošva môže byť užšia alebo širšia. Teda viac ako na veľkosti, hrúbke či zahnutí záleží na tom, či sa naučíte viac komunikovať o svojej sexualite a hľadať také polohy, ktoré najviac vyzdvihnú kladné stránky konkrétneho penisu.

Sprchový kút – na čo si dať pozor pri výbere

26.06.2022

Vyberáte nový alebo prerábate starý sprchový kút? Viete na čo si dať pozor pri výbere? Rozhodne čítajte ďalej. Niekto dáva prednosť vani, a iný zase sprchovému kútu. Ak máte doma dostatok luxusu v podobe veľkej kúpeľne, môžete si dať sprchu aj vaňu. Ak však disponujete len menším priestorom, pekný sprchový kút je pre vás tým vhodným riešením. Na čo si však [...]

Ako spevniť zadok a panvové dno?

26.06.2022

Plne funkčné panvové svaly a pekný zadok nie sú iba otázkou estetického cítenia. Plnia dôležité funkcie, ktoré využívame každý deň bez toho, aby sme si to uvedomovali. Na čo nám slúžia panvové svaly? Panvové svaly nám slúžia na zadržiavanie moču a stolice, ale majú funkciu aj v našom sexuálnom živote a samozrejme pri pohybe nášho tela. Svaly panvového dna Svaly [...]

Labioplastika – estetická úprava Vašich intímnych partií

01.06.2022

Niekedy dochádza k zmenám vzhľadu vagíny vplyvom životných udalostí, ako je pôrod alebo výrazné schudnutie. Inokedy za jej asymetrický vzhľad môže genetika. Okrem estetického problému predstavuje aj zdravotné riziko. Riešením je zmenšenie pyskov ohanbia, teda labioplastika. Pre koho je určená labioplastika? pre ženy, ktoré majú príliš veľké alebo asymetrické pysky [...]

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

V Prahe si v predvečer výročia popravy Horákovej pripomenuli obete komunizmu

26.06.2022 21:37

Pietne akcie sa konali na cintoríne v Ďábliciach i na Vyšehrade.

Princ Charles

Doba kešu bola aj u Alžbety. Charles dostal z Kataru tri milióny eur

26.06.2022 20:51

Kráľovská rodina môže prijať "šek". O hotovosti však smernica mlčí.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť

Východoslovenskí vodári uvažujú o zamestnaneckých akciách

26.06.2022 20:25

V súčasnosti však vydávanie zamestnaneckých akcií nie je jednoduché, zvlášť v prípade vodárenských spoločností.

Vysoké Tatry / Turizmus / Malá studená dolina / Veľká studená dolina /

Tragický pád zo Satana: V Tatrách zahynula poľská turistka

26.06.2022 19:12, aktualizované: 19:51

Pod Poludňovým Grúňom zase horskí záchranári ratovali 68-ročnú turistku a 15–ročného chlapca.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 66599x
Priemerná čítanosť článkov: 1586x

Autor blogu

Kategórie