Založ si blog

Čo pomáha na únik moču u žien a aká je liečba?

Únik moču sa odborne nazýva inkontinencia a v súčasnosti trápi viac ako 800 tisíc ľudí. Tento problém postihuje primárne ženy v staršom alebo produktívnom veku, ale tiež to nie je nič nezvyčajné u mužov. V tomto článku sa dozviete, prečo vzniká samovoľný únik moču a ako ho je možné liečiť.

Najčastejšie príčiny úniku moču

  • Zlá životospráva
  • Oslabené svaly panvového dna
  • Genetická predispozícia
  • Tehotenstvo, pôrod alebo menopauza
  • Dvíhanie ťažkých predmetov
  • Náročná fyzická aktivita
  • Psychická nepohoda
  • Užívanie niektorých liekov
  • Časté infekcie

Čo pomáha na únik moču?

1. Zdravý životný štýl: Príčinou inkontinencie je v prvom rade zlá životospráva, ktorá súvisí s obezitou. Práve preto by ste mali obmedziť pitie alkoholu a fajčenie cigariet. Čo sa týka jedálnička, močovému mechúru škodia najmä príliš korenisté a kyslé jedlá.

Zdravý životný štýl pomáha pri úniku moču, teda inkontinencii
zdroj: freepik.com/

2. Cvičenie a posilnenie panvového dna: Liečba inkontinencie môže byť aj vo forme posilnenia svalov panvového dna. Správne precvičovanie tejto oblasti dokáže zabrániť samovoľnému úniku moču.

3. Bylinky na únik moču: Ak chcete zachovať normálnu funkciu močových ciest, odporúča sa vyskúšať bylinky, ako napríklad prasličku roľnú, púpavu lekársku, tekvicové semienka či pŕhľavu.

4. Vitamínové doplnky a lieky na únik moču: Lieky na inkontinenciu musíte najskôr skonzultovať s lekárom, ktorý vám nasadí správnu liečbu. Užívať môžete aj vitamínové doplnky spájajúce v sebe hneď niekoľko druhov bylín.

Laserová liečba inkontinencie

V prípade, že ste už dosiaľ vyskúšali vyššie spomenuté rady, je čas skúsiť laserovú operáciu úniku moču. Ide o nechirurgický zákrok, kedy dochádza k spevneniu prednej vaginálnej steny. Vďaka tomu sa podporí stav močového mechúra. Laserová operácia úniku moču je bezbolestná a prináša efektívne a trvalé výsledky, čo rozhodne stojí za absolvovanie. Celý zákrok totiž trvá len 15 minút a nevyžaduje žiadnu hospitalizáciu.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

visolajský

Lekárski odborári oznámia, koľkí lekári sa k štvrtku rozhodli podať výpovede

29.09.2022 12:15

Ministerstvo zdravotníctva kritizovalo Visolajského prístup, ktorý podľa neho sprostredkúva lekárom neúplné alebo žiadne informácie.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

BBSK, lekári, nábor, ambulancie

Dostanú nové auto aj bývanie. Na strednom Slovensku začal veľký nábor lekárov

29.09.2022 10:23

Lekárov chce banskobystrická župa udržať doma a zvýšiť tak počet nových ordinácií.

Nord Stream

Švédska pobrežná hliadka objavila už štvrtý únik plynu v plynovodoch Nord Stream

29.09.2022 10:18

Správy o nových problémoch s plynovodmi vedúcimi z Ruska do Nemecka sa začali objavovať v pondelok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 92694x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie