Založ si blog

5 najčastejších problémov kedy sa oplatí volať inštalatéra

Každý majiteľ domu je rád, keď môže ušetriť peniaze a zvládnuť opravu bez pomoci. Kedy však hrozí, že neodborný zásah vám majetok ešte viac poškodí? Na týchto päť problémov vždy volajte inštalatéra.

Upchaté potrubie alebo kanalizácia

Amatérska oprava upchatého potrubia môže viesť k väčšiemu poškodeniu kovových častí a k narušeniu odtoku vody z objektu. Keď riešite upchatú kanalizáciu, môžete sa pripraviť aj na tzv. vybuchnutie guličky, čiže bodu, kadiaľ odtekajú splašky, a zaplavenie kúpeľne alebo pivnice nevoňavým obsahom. Okrem upchatého miesta tak budete musieť aj čistiť a maľovať, pričom profesionálne krtkovanie by tento problém vyriešilo bez nepríjemných havárií.

Únik vody alebo vlhké mapy na stene

Keď sa na stene objavia vlhké mapy, ide jednoznačne o únik vody z poškodeného potrubia. Lokalizácia úniku vody by však mala ostať v rukách profesionálov. Aj keď sa zdá, že vlhká stena označuje miesto problému vo vašom domove, vodoinštalatér presne nájde miesto poškodenia a pri prípadnom sekaní do steny sa bezpečne vyhne elektrickým káblom. Zároveň minimalizuje prácu potrebnú na obnovu steny do pôvodného stavu.

Ak cítite plyn v domácnosti

Pokiaľ cítite vo vzduchu plyn, na nič nečkajte. Pre takéto prípady je vám k dispozícii nonstop poruchová služba. Vďaka profesionálnym prístrojom dokážu zmerať množstvo plynu v ovzduší a nájsť miesto jeho úniku za niekoľko minút.

Ak máte problém s kúrením 

Problémy s kúrením sa pohybujú od nefunkčného kotla, cez zvláštne zvuky v radiátoroch, ktoré vás privádzajú k šialenstvu, až k vytekaniu vody z radiátora a prípadnému vytápaniu nižšieho poschodia. Všetky tieto poruchy zvládne skúsený kúrenár, ktorého odbornosťou je oprava radiátorov a oprava kúrenia. Namiesto drahej výmeny tak môžete výrazne ušetriť menej náročnou opravou kotla.

Oprava radiátora inštalatérmi
zdroj: freepik.com

Pri iskrení v zásuvke alebo vypínači

Doma to iskrí pri rôznych príležitostiach, ale ak je to pri zapájaní elektrospotrebičov do zásuviek, volajte skúseného elektrikára. Tento jav je nebezpečný hneď z troch dôvodov – môže viesť k zraneniu človeka, ktorý sa zásuvky alebo vypínača dotkne, môže viesť k závažnému poškodeniu elektrického vedenia a napokon môže poškodiť alebo úplne zničiť aj spotrebič, alebo lampu, ktorú zapínate.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 103255x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie