Založ si blog

5 najčastejších problémov kedy sa oplatí volať inštalatéra

Každý majiteľ domu je rád, keď môže ušetriť peniaze a zvládnuť opravu bez pomoci. Kedy však hrozí, že neodborný zásah vám majetok ešte viac poškodí? Na týchto päť problémov vždy volajte inštalatéra.

Upchaté potrubie alebo kanalizácia

Amatérska oprava upchatého potrubia môže viesť k väčšiemu poškodeniu kovových častí a k narušeniu odtoku vody z objektu. Keď riešite upchatú kanalizáciu, môžete sa pripraviť aj na tzv. vybuchnutie guličky, čiže bodu, kadiaľ odtekajú splašky, a zaplavenie kúpeľne alebo pivnice nevoňavým obsahom. Okrem upchatého miesta tak budete musieť aj čistiť a maľovať, pričom profesionálne krtkovanie by tento problém vyriešilo bez nepríjemných havárií.

Únik vody alebo vlhké mapy na stene

Keď sa na stene objavia vlhké mapy, ide jednoznačne o únik vody z poškodeného potrubia. Lokalizácia úniku vody by však mala ostať v rukách profesionálov. Aj keď sa zdá, že vlhká stena označuje miesto problému vo vašom domove, vodoinštalatér presne nájde miesto poškodenia a pri prípadnom sekaní do steny sa bezpečne vyhne elektrickým káblom. Zároveň minimalizuje prácu potrebnú na obnovu steny do pôvodného stavu.

Ak cítite plyn v domácnosti

Pokiaľ cítite vo vzduchu plyn, na nič nečkajte. Pre takéto prípady je vám k dispozícii nonstop poruchová služba. Vďaka profesionálnym prístrojom dokážu zmerať množstvo plynu v ovzduší a nájsť miesto jeho úniku za niekoľko minút.

Ak máte problém s kúrením 

Problémy s kúrením sa pohybujú od nefunkčného kotla, cez zvláštne zvuky v radiátoroch, ktoré vás privádzajú k šialenstvu, až k vytekaniu vody z radiátora a prípadnému vytápaniu nižšieho poschodia. Všetky tieto poruchy zvládne skúsený kúrenár, ktorého odbornosťou je oprava radiátorov a oprava kúrenia. Namiesto drahej výmeny tak môžete výrazne ušetriť menej náročnou opravou kotla.

Oprava radiátora inštalatérmi
zdroj: freepik.com

Pri iskrení v zásuvke alebo vypínači

Doma to iskrí pri rôznych príležitostiach, ale ak je to pri zapájaní elektrospotrebičov do zásuviek, volajte skúseného elektrikára. Tento jav je nebezpečný hneď z troch dôvodov – môže viesť k zraneniu človeka, ktorý sa zásuvky alebo vypínača dotkne, môže viesť k závažnému poškodeniu elektrického vedenia a napokon môže poškodiť alebo úplne zničiť aj spotrebič, alebo lampu, ktorú zapínate.

Čo je potrebné si pripraviť pred oslovením marketingovej agentúry

10.08.2022

Marketingová agentúra vám môže ušetriť mnoho času a priviesť nových zákazníkov. Pred tým, ako sa pustí do práce, potrebuje čo najpresnejšie informácie o vašej spoločnosti. Prečo spolupracovať s marketingovou agentúrou? Ak oslovíte na spoluprácu marketingovú agentúru, poskytne vám niekoľko výhod. Budete spolupracovať s viacerými expertmi v tomto odbore. [...]

Doprajte si zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

09.08.2022

Chcete sa doma cítiť ako v luxusnom spa? Doprajte si Walk-in sprchovací kút, v ktorom si užijete dostatok miesta, rôzne druhy masážnych spŕch a elegantný dizajn. Ako sa líši Walk-in od bežného sprchovacieho kúta? Základným rozdielom medzi Walk-in sprchovacím kútom a bežným sprchovacím kútom je, že dno Walk-in sprchovacieho kúta tvorí podlaha ako vo zvyšku kúpeľne a [...]

Spríjemnite si intímne zážitky zväčšením bodu G

09.08.2022

Magické miesto zaručujúce silné vzrušenie objavili výskumníci keď sa snažili pomôcť ženám, ktoré sa pri sexuálnom styku pomočovali. Zistili, že nejde o inkontinenciu, ale ejakuláciu pri dráždení bodu G, ktorá je dôkazom, že partnerka je dokonale vzrušená. Ako ho naplno využiť? Zväčšite ho! Čo je to bod G? Existuje malá oblasť nazývaná Grafenbergov bod, [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 48
Celková čítanosť: 80282x
Priemerná čítanosť článkov: 1673x

Autor blogu

Kategórie