Založ si blog

Časté problémy s kanalizáciou? Pomôcť môže elektromechanické čistenie kanalizácie

Správne fungujúca kanalizácia by mala byť v súčasnej dobe samozrejmosťou. Jej upchatie je však bežným nepríjemným javom. Prečo k nemu dochádza a aké je ideálne riešenie?

Ako sa prejavuje upchatá kanalizácia?

Upchatý odtok si môžete všimnúť na základe niekoľkých hlavných príznakov. Väčšina z nich je veľmi ľahko pozorovateľná a niektoré vám umožnia vykonať opravu skôr, ako vznikne väčší problém.

Nepríjemný zápach z odtoku

Upchatý odtok si často všimneme podľa nepríjemného pachu, ktorý sa z neho šíri. Voda môže v tomto štádiu ešte pomerne rýchlo a jednoducho odtekať, ale pri používaní umývadla, sprchy či vane, alebo naopak, v prípade, že ich dlhšie nepoužívame, sa z odtoku šíri silný zápach. Zápach z odtoku pripomína pach pokazených vajíčok alebo hnijúceho odpadu.

Neodtekajúce odtoky

Upchatý odtok

zdroj : freepik.com

Ak vám doma neodteká odtok, všimnete si to najskôr spomalením odtekania, napríklad pri umývaní riadu alebo pri sprchovaní. V pokročilom štádiu ostáva umývadlo, sprcha, či  WC plné vody.

Problém so splachovaním toalety 

V tomto prípade sa po použití toalety voda nespláchne do kanalizácie, ale ostáva v záchodovej mise. 

Bublanie v potrubí

Ak sú v potrubí nánosy špiny, hrdze, vodného kameňa, alebo je mechanicky upchaté predmetom, ktorý doň nepatrí, voda sa snaží túto prekážku preraziť a vydáva pri tom zvuk bublania. 

Čo najčastejšie spôsobuje upchatie kanalizácie?

V prostredí kuchyne sú najväčším problémom zvyšky jedál a mastnota, napríklad olej z výpeku alebo z umývania riadu. V sprchách a vaniach spôsobujú problémy kozmetické prípravky, ktoré sa dokonale nerozpustia, ale aj chlpy a vlasy. V toalete ide zase o nadmerné používanie toaletného papiera, vlhčených obrúskov alebo hygienických vložiek, ktoré do WC misy rozhodne nepatria. Upchaté potrubie môže spôsobiť aj tvorba vodného kameňa, hrdza alebo mechanický odpad z nečistej vody, ako sú nánosy piesku alebo minerálov.

Elektromechanické čistenie kanalizácie s čistiacou špirálou – krtkovanie

Najúčinnejší spôsob odstraňovania nečistôt z kanalizácie je krtkovanie. Takéto elektromechanické čistenie domovej kanalizácie prebieha pomocou dlhej špirály, ktorá sa zavedie do potrubia, a elektrický pohon zabezpečuje jej otáčanie. Takzvaný krtko prerazí nános nečistôt, vďaka čomu sa kanalizácia stáva opäť priechodnou a voda následne s ľahkosťou odteká.

Čo je potrebné si pripraviť pred oslovením marketingovej agentúry

10.08.2022

Marketingová agentúra vám môže ušetriť mnoho času a priviesť nových zákazníkov. Pred tým, ako sa pustí do práce, potrebuje čo najpresnejšie informácie o vašej spoločnosti. Prečo spolupracovať s marketingovou agentúrou? Ak oslovíte na spoluprácu marketingovú agentúru, poskytne vám niekoľko výhod. Budete spolupracovať s viacerými expertmi v tomto odbore. [...]

Doprajte si zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

09.08.2022

Chcete sa doma cítiť ako v luxusnom spa? Doprajte si Walk-in sprchovací kút, v ktorom si užijete dostatok miesta, rôzne druhy masážnych spŕch a elegantný dizajn. Ako sa líši Walk-in od bežného sprchovacieho kúta? Základným rozdielom medzi Walk-in sprchovacím kútom a bežným sprchovacím kútom je, že dno Walk-in sprchovacieho kúta tvorí podlaha ako vo zvyšku kúpeľne a [...]

Spríjemnite si intímne zážitky zväčšením bodu G

09.08.2022

Magické miesto zaručujúce silné vzrušenie objavili výskumníci keď sa snažili pomôcť ženám, ktoré sa pri sexuálnom styku pomočovali. Zistili, že nejde o inkontinenciu, ale ejakuláciu pri dráždení bodu G, ktorá je dôkazom, že partnerka je dokonale vzrušená. Ako ho naplno využiť? Zväčšite ho! Čo je to bod G? Existuje malá oblasť nazývaná Grafenbergov bod, [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 48
Celková čítanosť: 80289x
Priemerná čítanosť článkov: 1673x

Autor blogu

Kategórie