Založ si blog

Časté problémy s kanalizáciou? Pomôcť môže elektromechanické čistenie kanalizácie

Správne fungujúca kanalizácia by mala byť v súčasnej dobe samozrejmosťou. Jej upchatie je však bežným nepríjemným javom. Prečo k nemu dochádza a aké je ideálne riešenie?

Ako sa prejavuje upchatá kanalizácia?

Upchatý odtok si môžete všimnúť na základe niekoľkých hlavných príznakov. Väčšina z nich je veľmi ľahko pozorovateľná a niektoré vám umožnia vykonať opravu skôr, ako vznikne väčší problém.

Nepríjemný zápach z odtoku

Upchatý odtok si často všimneme podľa nepríjemného pachu, ktorý sa z neho šíri. Voda môže v tomto štádiu ešte pomerne rýchlo a jednoducho odtekať, ale pri používaní umývadla, sprchy či vane, alebo naopak, v prípade, že ich dlhšie nepoužívame, sa z odtoku šíri silný zápach. Zápach z odtoku pripomína pach pokazených vajíčok alebo hnijúceho odpadu.

Neodtekajúce odtoky

Upchatý odtok

zdroj : freepik.com

Ak vám doma neodteká odtok, všimnete si to najskôr spomalením odtekania, napríklad pri umývaní riadu alebo pri sprchovaní. V pokročilom štádiu ostáva umývadlo, sprcha, či  WC plné vody.

Problém so splachovaním toalety 

V tomto prípade sa po použití toalety voda nespláchne do kanalizácie, ale ostáva v záchodovej mise. 

Bublanie v potrubí

Ak sú v potrubí nánosy špiny, hrdze, vodného kameňa, alebo je mechanicky upchaté predmetom, ktorý doň nepatrí, voda sa snaží túto prekážku preraziť a vydáva pri tom zvuk bublania. 

Čo najčastejšie spôsobuje upchatie kanalizácie?

V prostredí kuchyne sú najväčším problémom zvyšky jedál a mastnota, napríklad olej z výpeku alebo z umývania riadu. V sprchách a vaniach spôsobujú problémy kozmetické prípravky, ktoré sa dokonale nerozpustia, ale aj chlpy a vlasy. V toalete ide zase o nadmerné používanie toaletného papiera, vlhčených obrúskov alebo hygienických vložiek, ktoré do WC misy rozhodne nepatria. Upchaté potrubie môže spôsobiť aj tvorba vodného kameňa, hrdza alebo mechanický odpad z nečistej vody, ako sú nánosy piesku alebo minerálov.

Elektromechanické čistenie kanalizácie s čistiacou špirálou – krtkovanie

Najúčinnejší spôsob odstraňovania nečistôt z kanalizácie je krtkovanie. Takéto elektromechanické čistenie domovej kanalizácie prebieha pomocou dlhej špirály, ktorá sa zavedie do potrubia, a elektrický pohon zabezpečuje jej otáčanie. Takzvaný krtko prerazí nános nečistôt, vďaka čomu sa kanalizácia stáva opäť priechodnou a voda následne s ľahkosťou odteká.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 103268x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie