Založ si blog

Ako krátka uzdička vplýva na váš sexuálny život

Malý kúsok väziva pôsobí možno nenápadne, ale pre sexuálny život je nesmierne dôležitá. Čo však robiť, ak je príliš krátka?

Na čo slúži uzdička na penise?

Uzdička je malý kúsok kože, presnejšie väzivový pruh, ktorý spája žaluď s predkožkou. Uzdička penisu, po latinsky frenulum, má mimoriadny význam pri sexuálne stimulácii, pretože ide o veľmi silnú erotogénnu zónu. Dráždenie uzdičky vedie k silnému orgazmu. Zároveň je však táto oblasť citlivá na vonkajšie vplyvy, môže sa zapáliť, poraniť alebo byť deformovaná. Jednou z takých deformácií je aj krátka uzdička.

Ako spoznám, že mám krátku uzdičku?

Každý muž má inak dlhú uzdičku. Jej dĺžka závisí od vývoja pohlavnej sústavy v maternici, ale aj neskôr, počas puberty. Krátka uzdička je najbežnejší problém, ktorý je s touto časťou tela spojený. Je vrodená a prejavuje sa najmä predčasnou ejakuláciou. Všimnete si ju aj tak, že nemôžete stiahnuť predkožku zo žaluďa a pri pohlavnom styku cítite bolesť.

Ako krátka uzdička vplýva na váš sexuálny život

zdroj : freepik.com

Aké zdravotné riziká hrozia pri krátkej uzdičke na penise?

  • Problém s pohlavným stykom – nie je možné plnohodnotné stiahnutie predkožky, preto nie je dokonalá sexuálna stimulácia.
  • Problém so správnym tvarom penisu – v stoporenom stave môže mať penis atypický tvar, čo nevhodne vplýva na psychiku a teoreticky aj na libido muža.
  • Problém s vysokou citlivosťou – môže spôsobiť predčasnú ejakuláciu alebo bolesť pri pohlavnom styku.

Frenuloplastika – preťatie krátkej uzdičky penisu

Frenuloplastika je jednoduchý zákrok, ktorý trvá iba niekoľko minút a pretne sa pri ňom uzdička penisu. V uzdičke penisu sa nachádzajú mnohé nervové zakončenia – preto je tak citlivá pri stimulácii. Keď sa časť z nich preťatím preruší, pomôže to oddialiť predčasnú ejakuláciu. Zákrok prebieha v lokálnej anestézii (celková anestézia je využívaná najmä ak sa tento problém rieši operačne už v detskom veku). Lekár vykonáva sériu niekoľkých malých rezov v tvare písmena Z alebo V. Tie sú potom zošité a nie sú veľmi viditeľné. Umožňuje to dostatočnú pohyblivosť žaluďa. Zahojenie trvá jeden až dva týždne. Môžete užívať lieky proti bolesti a kúpeľ z repíka (dva dni po zákroku).

Čo je potrebné si pripraviť pred oslovením marketingovej agentúry

10.08.2022

Marketingová agentúra vám môže ušetriť mnoho času a priviesť nových zákazníkov. Pred tým, ako sa pustí do práce, potrebuje čo najpresnejšie informácie o vašej spoločnosti. Prečo spolupracovať s marketingovou agentúrou? Ak oslovíte na spoluprácu marketingovú agentúru, poskytne vám niekoľko výhod. Budete spolupracovať s viacerými expertmi v tomto odbore. [...]

Doprajte si zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

09.08.2022

Chcete sa doma cítiť ako v luxusnom spa? Doprajte si Walk-in sprchovací kút, v ktorom si užijete dostatok miesta, rôzne druhy masážnych spŕch a elegantný dizajn. Ako sa líši Walk-in od bežného sprchovacieho kúta? Základným rozdielom medzi Walk-in sprchovacím kútom a bežným sprchovacím kútom je, že dno Walk-in sprchovacieho kúta tvorí podlaha ako vo zvyšku kúpeľne a [...]

Spríjemnite si intímne zážitky zväčšením bodu G

09.08.2022

Magické miesto zaručujúce silné vzrušenie objavili výskumníci keď sa snažili pomôcť ženám, ktoré sa pri sexuálnom styku pomočovali. Zistili, že nejde o inkontinenciu, ale ejakuláciu pri dráždení bodu G, ktorá je dôkazom, že partnerka je dokonale vzrušená. Ako ho naplno využiť? Zväčšite ho! Čo je to bod G? Existuje malá oblasť nazývaná Grafenbergov bod, [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 48
Celková čítanosť: 80297x
Priemerná čítanosť článkov: 1673x

Autor blogu

Kategórie