Založ si blog

Ako krátka uzdička vplýva na váš sexuálny život

Malý kúsok väziva pôsobí možno nenápadne, ale pre sexuálny život je nesmierne dôležitá. Čo však robiť, ak je príliš krátka?

Na čo slúži uzdička na penise?

Uzdička je malý kúsok kože, presnejšie väzivový pruh, ktorý spája žaluď s predkožkou. Uzdička penisu, po latinsky frenulum, má mimoriadny význam pri sexuálne stimulácii, pretože ide o veľmi silnú erotogénnu zónu. Dráždenie uzdičky vedie k silnému orgazmu. Zároveň je však táto oblasť citlivá na vonkajšie vplyvy, môže sa zapáliť, poraniť alebo byť deformovaná. Jednou z takých deformácií je aj krátka uzdička.

Ako spoznám, že mám krátku uzdičku?

Každý muž má inak dlhú uzdičku. Jej dĺžka závisí od vývoja pohlavnej sústavy v maternici, ale aj neskôr, počas puberty. Krátka uzdička je najbežnejší problém, ktorý je s touto časťou tela spojený. Je vrodená a prejavuje sa najmä predčasnou ejakuláciou. Všimnete si ju aj tak, že nemôžete stiahnuť predkožku zo žaluďa a pri pohlavnom styku cítite bolesť.

Ako krátka uzdička vplýva na váš sexuálny život

zdroj : freepik.com

Aké zdravotné riziká hrozia pri krátkej uzdičke na penise?

  • Problém s pohlavným stykom – nie je možné plnohodnotné stiahnutie predkožky, preto nie je dokonalá sexuálna stimulácia.
  • Problém so správnym tvarom penisu – v stoporenom stave môže mať penis atypický tvar, čo nevhodne vplýva na psychiku a teoreticky aj na libido muža.
  • Problém s vysokou citlivosťou – môže spôsobiť predčasnú ejakuláciu alebo bolesť pri pohlavnom styku.

Frenuloplastika – preťatie krátkej uzdičky penisu

Frenuloplastika je jednoduchý zákrok, ktorý trvá iba niekoľko minút a pretne sa pri ňom uzdička penisu. V uzdičke penisu sa nachádzajú mnohé nervové zakončenia – preto je tak citlivá pri stimulácii. Keď sa časť z nich preťatím preruší, pomôže to oddialiť predčasnú ejakuláciu. Zákrok prebieha v lokálnej anestézii (celková anestézia je využívaná najmä ak sa tento problém rieši operačne už v detskom veku). Lekár vykonáva sériu niekoľkých malých rezov v tvare písmena Z alebo V. Tie sú potom zošité a nie sú veľmi viditeľné. Umožňuje to dostatočnú pohyblivosť žaluďa. Zahojenie trvá jeden až dva týždne. Môžete užívať lieky proti bolesti a kúpeľ z repíka (dva dni po zákroku).

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 103279x
Priemerná čítanosť článkov: 1949x

Autor blogu

Kategórie