Založ si blog

Doprajte si zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

Chcete sa doma cítiť ako v luxusnom spa? Doprajte si Walk-in sprchovací kút, v ktorom si užijete dostatok miesta, rôzne druhy masážnych spŕch a elegantný dizajn.

Ako sa líši Walk-in od bežného sprchovacieho kúta?

Základným rozdielom medzi Walk-in sprchovacím kútom a bežným sprchovacím kútom je, že dno Walk-in sprchovacieho kúta tvorí podlaha ako vo zvyšku kúpeľne a jednoducho doňho vkráčate, pretože nemá dvere. Zvyčajne má sklenené steny, alebo iba jednu stenu – tzv. sprchovú zástenu, je veľmi priestranný a pri vstupe nemusíte prekračovať žiaden prah alebo schodík, pretože zvyčajne nemá na dne sprchovaciu vaničku. Odtekanie vody je zabezpečené miernym spádom podlahy priamo k odtoku.

Benefity sprchovacieho kútu Walk-in

Aj v menšej kúpeľni sa môžete cítiť ako v luxusnom hoteli, ak zvolíte namiesto vane alebo tuctového sprchovacieho kúta Walk-in verziu. Má aj niekoľko ďalších výhod.

zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

zdroj : freepik.com

Priestrannosť

Prvým benefitom je priestrannosť, pretože s Walk-in sprchovacím kútom naplno využijete priestor svojej kúpeľne. Keďže často ide iba o tenkú sklenenú stenu a z jeho veľkosti neukrajuje ani obruba sprchovacej vaničky, využijete doslova každý centimeter. Priestor v kúpeľni ušetrí aj skutočnosť, že Walk-in sprchovací kút nemá dvere, teda nemusíte počítať s miestom na ich otváranie, ako to býva pri sprchovacích kútoch s dverami.

Elegancia

Povedzme si pravdu – klasický sprchový kút nie je práve najestetickejší prvok kúpeľne. V prípade Walk-in sprchovacích kútov vyniknú kúpeľňové obklady, má nadčasový vzhľad a minimalistický dizajn.

Bezbariérový prístup

Keď pri vstupe do sprchy nemusíte prekračovať okraj vaničky, alebo vstupovať do klzkej mokrej vane, hrozí vám menej nepríjemných úrazov. Bezbariérovosť oceníte aj kvôli deťom a starším členom rodiny. Walk-in sprchovací kút je však skvelou alternatívou aj pre osoby so zdravotným znevýhodnením. Doplňte ho o sprchovaciu stoličku a niekoľko madiel na stene. Vďaka dostatočnému priestoru doňho vojdete aj s invalidným vozíčkom.

Jednoduchá údržba

Postačí vám zotrieť podlahu ako vo zvyšku kúpeľne a sklenená stena potrebuje iba trochu leštiaceho produktu a suchú handričku.

Inštalovať sprchový kút s vaničkou alebo s odtokovým žliabkom?

Obe verzie majú svoje pre a proti. Vanička zachytí viac vody, ale je komplikovanejšie do nej vstupovať a vystupovať. Odtokový žliabok zabezpečuje bezbarierovosť, jeho okolie sa jednoduchšie umýva, ale voda môže zatiecť ďalej, ako by ste si priali, najmä ak používate veľmi silný prúd vody.

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

visolajský

Lekárski odborári oznámia, koľkí lekári sa k štvrtku rozhodli podať výpovede

29.09.2022 12:15

Ministerstvo zdravotníctva kritizovalo Visolajského prístup, ktorý podľa neho sprostredkúva lekárom neúplné alebo žiadne informácie.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

BBSK, lekári, nábor, ambulancie

Dostanú nové auto aj bývanie. Na strednom Slovensku začal veľký nábor lekárov

29.09.2022 10:23

Lekárov chce banskobystrická župa udržať doma a zvýšiť tak počet nových ordinácií.

Nord Stream

Švédska pobrežná hliadka objavila už štvrtý únik plynu v plynovodoch Nord Stream

29.09.2022 10:18

Správy o nových problémoch s plynovodmi vedúcimi z Ruska do Nemecka sa začali objavovať v pondelok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 92701x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie