Založ si blog

Doprajte si zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

Chcete sa doma cítiť ako v luxusnom spa? Doprajte si Walk-in sprchovací kút, v ktorom si užijete dostatok miesta, rôzne druhy masážnych spŕch a elegantný dizajn.

Ako sa líši Walk-in od bežného sprchovacieho kúta?

Základným rozdielom medzi Walk-in sprchovacím kútom a bežným sprchovacím kútom je, že dno Walk-in sprchovacieho kúta tvorí podlaha ako vo zvyšku kúpeľne a jednoducho doňho vkráčate, pretože nemá dvere. Zvyčajne má sklenené steny, alebo iba jednu stenu – tzv. sprchovú zástenu, je veľmi priestranný a pri vstupe nemusíte prekračovať žiaden prah alebo schodík, pretože zvyčajne nemá na dne sprchovaciu vaničku. Odtekanie vody je zabezpečené miernym spádom podlahy priamo k odtoku.

Benefity sprchovacieho kútu Walk-in

Aj v menšej kúpeľni sa môžete cítiť ako v luxusnom hoteli, ak zvolíte namiesto vane alebo tuctového sprchovacieho kúta Walk-in verziu. Má aj niekoľko ďalších výhod.

zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

zdroj : freepik.com

Priestrannosť

Prvým benefitom je priestrannosť, pretože s Walk-in sprchovacím kútom naplno využijete priestor svojej kúpeľne. Keďže často ide iba o tenkú sklenenú stenu a z jeho veľkosti neukrajuje ani obruba sprchovacej vaničky, využijete doslova každý centimeter. Priestor v kúpeľni ušetrí aj skutočnosť, že Walk-in sprchovací kút nemá dvere, teda nemusíte počítať s miestom na ich otváranie, ako to býva pri sprchovacích kútoch s dverami.

Elegancia

Povedzme si pravdu – klasický sprchový kút nie je práve najestetickejší prvok kúpeľne. V prípade Walk-in sprchovacích kútov vyniknú kúpeľňové obklady, má nadčasový vzhľad a minimalistický dizajn.

Bezbariérový prístup

Keď pri vstupe do sprchy nemusíte prekračovať okraj vaničky, alebo vstupovať do klzkej mokrej vane, hrozí vám menej nepríjemných úrazov. Bezbariérovosť oceníte aj kvôli deťom a starším členom rodiny. Walk-in sprchovací kút je však skvelou alternatívou aj pre osoby so zdravotným znevýhodnením. Doplňte ho o sprchovaciu stoličku a niekoľko madiel na stene. Vďaka dostatočnému priestoru doňho vojdete aj s invalidným vozíčkom.

Jednoduchá údržba

Postačí vám zotrieť podlahu ako vo zvyšku kúpeľne a sklenená stena potrebuje iba trochu leštiaceho produktu a suchú handričku.

Inštalovať sprchový kút s vaničkou alebo s odtokovým žliabkom?

Obe verzie majú svoje pre a proti. Vanička zachytí viac vody, ale je komplikovanejšie do nej vstupovať a vystupovať. Odtokový žliabok zabezpečuje bezbarierovosť, jeho okolie sa jednoduchšie umýva, ale voda môže zatiecť ďalej, ako by ste si priali, najmä ak používate veľmi silný prúd vody.

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

02.02.2023

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia. Ako vyčistiť upchaté potrubie? Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje [...]

Zeman, Kiska,

Posledné zbohom Slovensku. Zeman príde to Tatier, stretne sa aj s exprezidentami

06.02.2023 13:06

S prezidentkou Čaputovou sa Zeman stretne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

bziny

Počas kalamity opitý šoféroval autobus s 12 ľuďmi, čelí obvineniu

06.02.2023 09:44, aktualizované: 11:15

34-ročný vodič nafúkal vyše promile.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 112983x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie