Založ si blog

Čo je potrebné si pripraviť pred oslovením marketingovej agentúry

Marketingová agentúra vám môže ušetriť mnoho času a priviesť nových zákazníkov. Pred tým, ako sa pustí do práce, potrebuje čo najpresnejšie informácie o vašej spoločnosti.

Prečo spolupracovať s marketingovou agentúrou? 

Ak oslovíte na spoluprácu marketingovú agentúru, poskytne vám niekoľko výhod. Budete spolupracovať s viacerými expertmi v tomto odbore. Využijete roky skúseností, ktoré s touto prácou majú a váš marketing bude efektívnejší. Budete mať prístup k profesionálnym nástrojom a zdrojom a v konečnom dôsledku ušetríte stovky eur.

Aké služby najčastejšie marketingové agentúry ponúkajú?

Marketingová agentúra poskytuje služby týkajúce sa prezentácie produktov a služieb. Pomáha pri komunikácii o produktoch, cenotvorbe, šírení povedomia o produkte, tvorbe web stránok, nastavovaní reklamy a pri predaji produktov. Asistuje rôznym spoločnostiam pri plánovaní, dizajne a uskutočňovaní marketingových kampaní a iných marketingových aktivít. Marketingové agentúry dokážu prevziať plnú kontrolu nad prezentáciou produktu a zabezpečiť jeho predajnosť aj pomocou SEO a Google reklamy

SEO – optimalizácia webu pre vyhľadávače

SEO, teda optimalizácia webu pre vyhľadávače, zahŕňa metódy, postupy a stratégie, vďaka ktorým sa konkrétna stránka – napríklad  produkt vo vašom e-shope – posunie vo vyhľadávaní vyššie. Zvyšuje sa tak šanca, že na odkaz kliknú potenciálni zákazníci a produkt si zakúpia.

Google reklama 

Pokiaľ nemáte vybudované SEO a nechce sa vám čakať na výsledky tejto stratégie, existuje aj možnosť platenej Google reklamy. Marketingová agentúra ju nastaví tak, aby sa vaše produkty zobrazovali na začiatku vyhľadávania, zvyčajne medzi prvými troma alebo štyrmi odkazmi. Marketingové agentúry pracujú s Google reklamou dlhodobo a postupne ju vylaďujú, aby sa adaptovala na meniace sa online prostredie.

ShieldOne - Kvalitná reklama na Google

zdroj : freepik.com

Často sa môžete stretnúť s pojmom brief. Čo si pod týmto pojmom máte predstaviť?

Marketingová agentúra dokáže účinne prezentovať produkt potenciálnym zákazníkom. Aby to však mohli urobiť, je dôležité zrozumiteľne odkomunikovať predstavy, poslanie a charakter spoločnosti i prezentovaného produktu alebo služby. Začiatkom je spísanie dokumentu, ktorý dôkladne opisuje klienta a jeho produkt či službu. Nazývame ho brief a vďaka nemu marketingová agentúra spozná klienta, jeho konkurenciu, silné a slabé stránky jeho produktu a iné podrobnosti. Okrem toho je v ňom vymedzené aj to, čo od agentúry klient očakáva a čo bude želaným výsledkom spolupráce.

Čo by mal obsahovať dobre vypracovaný brief?

Charakteristika spoločnosti

Je pravdepodobné, že vaša spoločnosť ponúka produkt alebo službu, ktorá rieši konkrétny problém zákazníka. Informujte marketingovú agentúru, na čo ste zameraní a aké riešenia ponúkate.

Hlavná myšlienka spoločnosti

Hlavná myšlienka by mala byť schopná vyvolať emóciu a mala by byť v nej zahrnutá celková energia, ktorú chcete na zákazníka preniesť. Stačí krátka veta – dokáže ovplyvniť celú marketingovú kampaň.

Vaša cieľová skupina

Opíšte cieľovú skupinu ľudí, ktorí by si mali zakúpiť váš produkt alebo službu. Je dôležité, akí sú títo ľudia, aké sú ich záujmy a kde sa nachádzajú. Môžete využiť aj rôzne dotazníky, vďaka ktorým sa o potenciálnych zákazníkoch dozviete viac a dokážete si vytvoriť profil ideálneho zákazníka.

Vaše silné a slabé stránky podniku

Otvorene opíšte silné i slabé miesta vo vašej spoločnosti. Máte dobre zabehnutú výrobu, ale chýbajú vám nové nápady? Alebo máte širokú škálu výrobkov, ale nemáte predstavu o profile zákazníkov? S týmto bodom vám pomôžu podobné otázky.

Informácie o konkurencii

Jasne definujte, kto je vaša konkurencia a v čom sa od nej líšite – nižšie ceny, lepší zákaznícky servis…

Vyčlenený budget

Tento bod je celkom jasný – vopred marketingovej agentúre stanovte presný rozpočet, ktorý nesmie prekročiť. Informuje vás, aké služby si za to môžete zakúpiť.

Preferovaný formát marketingovej kampane 

Vyberte si, či máte záujem o videá, bannery, infografiky, obsah na sociálnych sieťach, optimalizáciu SEO a podobne.

Očakávané ciele kampane

V tejto časti odpovedajte na otázky, čo očakávate, že zákazník na základe marketingovej kampane urobí. Zamerajte sa na konkrétne aktivity, či už pôjde o kúpu produktu, objednanie služby, registráciu do vášho newslettera a podobne. 

Čo je SEO – ako budovať organickú návštevnosť na Vašej stránke?

02.02.2023

Určite ste už niekedy počuli o SEO a kľúčových slovách. V článku sa dozviete všetko potrebné o týchto pojmoch, a aj to, prečo sú také dôležité. Predstavme si dve situácie. Vlastníte nejakú web stránku, a určite chcete, aby bola navštevovaná. Ako to dosiahnuť? Na to je určená práve optimalizácia pre vyhľadávače. V druhej situácii ste vy ten, kto chce na internete [...]

Zabíjačkový špeciál – priebeh tradičnej zabíjačky

02.02.2023

Kvalitné mäso, domáce zabíjačkové výrobky, u ktorých presne viete, čo ste do nich pridali, ale aj neopakovateľná atmosféra – to sú dôvody prečo sa pustíme do domácej zabíjačky. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha a aké pochúťky vďaka nej získate. Ako prebieha tradičná domáca zabíjačka? Pri zabíjačke je potrebné dodržiavať tradičné postupy a prizvať si [...]

Čaká vás čistenie upchatého potrubia? Čítajte ďalej

02.02.2023

Upchaté potrubie raz za čas rieši v domácnosti každý z nás. Ak ste si všimli, že voda v umývadle, sprche alebo na toalete odteká pomaly, alebo neodteká vôbec, je veľmi pravdepodobné, že máte tento problém práve vy. Varovným príznakom je aj zapáchajúci odtok či kanalizácia. Ako vyčistiť upchaté potrubie? Do čistenia odpadov sa môžete najskôr pustiť sami. Existuje [...]

Zeman, Kiska,

Posledné zbohom Slovensku. Zeman príde do Tatier, stretne sa aj s exprezidentami

06.02.2023 13:06

S prezidentkou Čaputovou sa Zeman stretne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

bziny

Počas kalamity opitý šoféroval autobus s 12 ľuďmi, čelí obvineniu

06.02.2023 09:44, aktualizované: 13:27

Ministerstvo vnútra eviduje z dôvodu snehovej kalamity dovedna 111 mimoriadnych situácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 112996x
Priemerná čítanosť článkov: 1948x

Autor blogu

Kategórie