Založ si blog

Doprajte si zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

Chcete sa doma cítiť ako v luxusnom spa? Doprajte si Walk-in sprchovací kút, v ktorom si užijete dostatok miesta, rôzne druhy masážnych spŕch a elegantný dizajn.

Ako sa líši Walk-in od bežného sprchovacieho kúta?

Základným rozdielom medzi Walk-in sprchovacím kútom a bežným sprchovacím kútom je, že dno Walk-in sprchovacieho kúta tvorí podlaha ako vo zvyšku kúpeľne a jednoducho doňho vkráčate, pretože nemá dvere. Zvyčajne má sklenené steny, alebo iba jednu stenu – tzv. sprchovú zástenu, je veľmi priestranný a pri vstupe nemusíte prekračovať žiaden prah alebo schodík, pretože zvyčajne nemá na dne sprchovaciu vaničku. Odtekanie vody je zabezpečené miernym spádom podlahy priamo k odtoku.

Benefity sprchovacieho kútu Walk-in

Aj v menšej kúpeľni sa môžete cítiť ako v luxusnom hoteli, ak zvolíte namiesto vane alebo tuctového sprchovacieho kúta Walk-in verziu. Má aj niekoľko ďalších výhod.

zážitok zo sprchovania so sprchovacími kútmi Walk-in

zdroj : freepik.com

Priestrannosť

Prvým benefitom je priestrannosť, pretože s Walk-in sprchovacím kútom naplno využijete priestor svojej kúpeľne. Keďže často ide iba o tenkú sklenenú stenu a z jeho veľkosti neukrajuje ani obruba sprchovacej vaničky, využijete doslova každý centimeter. Priestor v kúpeľni ušetrí aj skutočnosť, že Walk-in sprchovací kút nemá dvere, teda nemusíte počítať s miestom na ich otváranie, ako to býva pri sprchovacích kútoch s dverami.

Elegancia

Povedzme si pravdu – klasický sprchový kút nie je práve najestetickejší prvok kúpeľne. V prípade Walk-in sprchovacích kútov vyniknú kúpeľňové obklady, má nadčasový vzhľad a minimalistický dizajn.

Bezbariérový prístup

Keď pri vstupe do sprchy nemusíte prekračovať okraj vaničky, alebo vstupovať do klzkej mokrej vane, hrozí vám menej nepríjemných úrazov. Bezbariérovosť oceníte aj kvôli deťom a starším členom rodiny. Walk-in sprchovací kút je však skvelou alternatívou aj pre osoby so zdravotným znevýhodnením. Doplňte ho o sprchovaciu stoličku a niekoľko madiel na stene. Vďaka dostatočnému priestoru doňho vojdete aj s invalidným vozíčkom.

Jednoduchá údržba

Postačí vám zotrieť podlahu ako vo zvyšku kúpeľne a sklenená stena potrebuje iba trochu leštiaceho produktu a suchú handričku.

Inštalovať sprchový kút s vaničkou alebo s odtokovým žliabkom?

Obe verzie majú svoje pre a proti. Vanička zachytí viac vody, ale je komplikovanejšie do nej vstupovať a vystupovať. Odtokový žliabok zabezpečuje bezbarierovosť, jeho okolie sa jednoduchšie umýva, ale voda môže zatiecť ďalej, ako by ste si priali, najmä ak používate veľmi silný prúd vody.

Sú hliníkové ploty naozaj bezúdržbové?

14.08.2023

Ako každá väčšia investícia do domácnosti, aj výber vhodného oplotenia vyžaduje prieskum trhu a hľadanie tej najlepšej alternatívy. Hliníkové ploty sú dobrou voľbou pre majiteľov domov, ktorí chcú mať estetický a ľahko udržiavateľný plot okolo pozemku. Benefity hliníkových plotov Hliníkové ploty sú populárne kvôli svojmu vzhľadu, ľahkosti a odolnosti. [...]

Upchatý odtok v kuchyni – RADY A TIPY

10.08.2023

Upchatý odtok v kuchyni je bežný problém v domácnosti, ktorý však môže viesť k oveľa väčším problémom. Najskôr si všimnete, že vám v drese odteká voda veľmi pomaly alebo neodteká vôbec. Typickým príznakom je aj nepríjemný zápach. Príčiny upchatého odtoku v kuchyni Za upchatý kuchynský odtok si často môžeme sami, pretože ho nesprávne používame a pokúšame [...]

Biely povlak na penise, čo ho môže spôsobovať

10.08.2023

Biely povlak na penise, nazývaný aj smegma, môže byť hladký alebo hrudkovitý biely film na jednej strane žaluďa, alebo na jeho celej ploche. Tento problém sa objavuje u dospelých mužov aj u detí a jedinou príčinou nemusí byť iba nedostatočná hygiena. Možné príčiny bielych povlakov na penise Príčinou objavenia bieleho povlaku na penise môže byť infekčné ochorenie, [...]

Ján Jenčo

Jenčo sa vzdáva funkcie riaditeľa Slovenskej inšpekcie životného prostredia

07.12.2023 10:50

Prekáža mu spôsob komunikácie, ktorá podľa neho nepriaznivo ovplyvňuje inštitúciu aj zamestnancov.

Ruská polícia, poriadková polícia, Petrohrad,

Mladé dievča zabíjalo na ruskej škole. Strelkyňa nakoniec obrátila zbraň proti sebe

07.12.2023 10:46

Jedného človeka zabila a ďalších päť ľudí zranila štrnásťročná študentka na ruskom gymnáziu.

Košice Slanecká cesta

Pre zlú finančnú situáciu budú v Košiciach udržiavať len niektoré cesty

07.12.2023 10:22

Mesto je pre nepriaznivú finančnú situáciu od 1. decembra v krízovom režime.

Rusko Ukrajina ranení vojaci Bachmut

Útok s barlami. Rusi posielajú do boja ranených, vznikajú pluky 'invalidov'

07.12.2023 10:13

Ruská armáda posiela ranených vojakov z radov mobilizovaných mužov bez potrebného liečenia do útočných oddielov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 166602x
Priemerná čítanosť článkov: 2687x

Autor blogu

Kategórie