Založ si blog

Čo je potrebné si pripraviť pred oslovením marketingovej agentúry

Marketingová agentúra vám môže ušetriť mnoho času a priviesť nových zákazníkov. Pred tým, ako sa pustí do práce, potrebuje čo najpresnejšie informácie o vašej spoločnosti.

Prečo spolupracovať s marketingovou agentúrou? 

Ak oslovíte na spoluprácu marketingovú agentúru, poskytne vám niekoľko výhod. Budete spolupracovať s viacerými expertmi v tomto odbore. Využijete roky skúseností, ktoré s touto prácou majú a váš marketing bude efektívnejší. Budete mať prístup k profesionálnym nástrojom a zdrojom a v konečnom dôsledku ušetríte stovky eur.

Aké služby najčastejšie marketingové agentúry ponúkajú?

Marketingová agentúra poskytuje služby týkajúce sa prezentácie produktov a služieb. Pomáha pri komunikácii o produktoch, cenotvorbe, šírení povedomia o produkte, tvorbe web stránok, nastavovaní reklamy a pri predaji produktov. Asistuje rôznym spoločnostiam pri plánovaní, dizajne a uskutočňovaní marketingových kampaní a iných marketingových aktivít. Marketingové agentúry dokážu prevziať plnú kontrolu nad prezentáciou produktu a zabezpečiť jeho predajnosť aj pomocou SEO a Google reklamy

SEO – optimalizácia webu pre vyhľadávače

SEO, teda optimalizácia webu pre vyhľadávače, zahŕňa metódy, postupy a stratégie, vďaka ktorým sa konkrétna stránka – napríklad  produkt vo vašom e-shope – posunie vo vyhľadávaní vyššie. Zvyšuje sa tak šanca, že na odkaz kliknú potenciálni zákazníci a produkt si zakúpia.

Google reklama 

Pokiaľ nemáte vybudované SEO a nechce sa vám čakať na výsledky tejto stratégie, existuje aj možnosť platenej Google reklamy. Marketingová agentúra ju nastaví tak, aby sa vaše produkty zobrazovali na začiatku vyhľadávania, zvyčajne medzi prvými troma alebo štyrmi odkazmi. Marketingové agentúry pracujú s Google reklamou dlhodobo a postupne ju vylaďujú, aby sa adaptovala na meniace sa online prostredie.

ShieldOne - Kvalitná reklama na Google

zdroj : freepik.com

Často sa môžete stretnúť s pojmom brief. Čo si pod týmto pojmom máte predstaviť?

Marketingová agentúra dokáže účinne prezentovať produkt potenciálnym zákazníkom. Aby to však mohli urobiť, je dôležité zrozumiteľne odkomunikovať predstavy, poslanie a charakter spoločnosti i prezentovaného produktu alebo služby. Začiatkom je spísanie dokumentu, ktorý dôkladne opisuje klienta a jeho produkt či službu. Nazývame ho brief a vďaka nemu marketingová agentúra spozná klienta, jeho konkurenciu, silné a slabé stránky jeho produktu a iné podrobnosti. Okrem toho je v ňom vymedzené aj to, čo od agentúry klient očakáva a čo bude želaným výsledkom spolupráce.

Čo by mal obsahovať dobre vypracovaný brief?

Charakteristika spoločnosti

Je pravdepodobné, že vaša spoločnosť ponúka produkt alebo službu, ktorá rieši konkrétny problém zákazníka. Informujte marketingovú agentúru, na čo ste zameraní a aké riešenia ponúkate.

Hlavná myšlienka spoločnosti

Hlavná myšlienka by mala byť schopná vyvolať emóciu a mala by byť v nej zahrnutá celková energia, ktorú chcete na zákazníka preniesť. Stačí krátka veta – dokáže ovplyvniť celú marketingovú kampaň.

Vaša cieľová skupina

Opíšte cieľovú skupinu ľudí, ktorí by si mali zakúpiť váš produkt alebo službu. Je dôležité, akí sú títo ľudia, aké sú ich záujmy a kde sa nachádzajú. Môžete využiť aj rôzne dotazníky, vďaka ktorým sa o potenciálnych zákazníkoch dozviete viac a dokážete si vytvoriť profil ideálneho zákazníka.

Vaše silné a slabé stránky podniku

Otvorene opíšte silné i slabé miesta vo vašej spoločnosti. Máte dobre zabehnutú výrobu, ale chýbajú vám nové nápady? Alebo máte širokú škálu výrobkov, ale nemáte predstavu o profile zákazníkov? S týmto bodom vám pomôžu podobné otázky.

Informácie o konkurencii

Jasne definujte, kto je vaša konkurencia a v čom sa od nej líšite – nižšie ceny, lepší zákaznícky servis…

Vyčlenený budget

Tento bod je celkom jasný – vopred marketingovej agentúre stanovte presný rozpočet, ktorý nesmie prekročiť. Informuje vás, aké služby si za to môžete zakúpiť.

Preferovaný formát marketingovej kampane 

Vyberte si, či máte záujem o videá, bannery, infografiky, obsah na sociálnych sieťach, optimalizáciu SEO a podobne.

Očakávané ciele kampane

V tejto časti odpovedajte na otázky, čo očakávate, že zákazník na základe marketingovej kampane urobí. Zamerajte sa na konkrétne aktivity, či už pôjde o kúpu produktu, objednanie služby, registráciu do vášho newslettera a podobne. 

Ako prebieha zásah havarijnej služby – 4 kroky

25.08.2022

Prasklo vám potrubie a na stene sa objavujú mokré fľaky, alebo uprostred noci cítite zvláštny zápach podobajúci sa plynu? V takejto situácii je drahá každá sekunda a pomoc potrebujete čo najskôr – našťastie existuje havarijná služba. Ako prebieha jej zásah vo vašej domácnosti? Čo je úlohou havarijnej služby? Havarijná služba je súbor služieb poskytovaných [...]

Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí – ako na liečbu

25.08.2022

Bolesti v oblasti podbruška a krížov môžu signalizovať, že nie je niečo v poriadku s vašou prostatou. Našťastie existuje účinný spôsob, ako sa vrátiť k bezbolestnému životu. Čo je to chronická prostatitída? Prostatitída v preklade znamená zápal prostaty. Môže byť akútny, teda nebezpečnejší s výraznými prejavmi, alebo chronický. O chronickom zápale hovoríme ak [...]

Moderné vaňové zásteny pre všetky kúpeľne a ich výhody

24.08.2022

Občas si radi doprajete kúpeľ, ale každodenné sprchovanie je praktickejšie…Ak vám do kúpeľne nevojde vaňa a sprchový kút, zvoľte moderný kompromis – vaňové zásteny. Vaňové zásteny – kombinácia výhod vane a sprchového kútu Už podľa názvu je jasné, že ide o zástenu, ktorá je inštalovaná na vaňu. Vaňová zástena ochráni vašu kúpeľňu pred [...]

visolajský

Lekárski odborári oznámia, koľkí lekári sa k štvrtku rozhodli podať výpovede

29.09.2022 12:15

Ministerstvo zdravotníctva kritizovalo Visolajského prístup, ktorý podľa neho sprostredkúva lekárom neúplné alebo žiadne informácie.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

BBSK, lekári, nábor, ambulancie

Dostanú nové auto aj bývanie. Na strednom Slovensku začal veľký nábor lekárov

29.09.2022 10:23

Lekárov chce banskobystrická župa udržať doma a zvýšiť tak počet nových ordinácií.

Nord Stream

Švédska pobrežná hliadka objavila už štvrtý únik plynu v plynovodoch Nord Stream

29.09.2022 10:18

Správy o nových problémoch s plynovodmi vedúcimi z Ruska do Nemecka sa začali objavovať v pondelok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 92700x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie